Osmanlıspor’un Ligde Kalma Şansı

TFF 1. Ligde son maçını 28. Hafta Giresunspor ile oynayan kendi sahasında oynayan Osmanlıspor bu maçtan 1-1 beraberlik ile ayrılmıştı. Corona virüsü önlemleri dahilinde seyircisiz oynanan bu maçtan alınan beraberlik Osmanlıpspor’un lig puan sıralamasında alt sıralardan kurtulmasına yetmedi. Corona virüsünün yayılmasının önlenmesi sebebiyle lig maçları ertelenmeseydi Osmanlıspor’un 29. Hafta da deplasmanda Adana Demirspor ile karşılaşacaktı. Lig sıralamasında 4. Sırada bulunan Adana Demirspor karşılaşması Osmanlıspor’un zor bir karşılaşma olacaktı.

Osmanlıspor’un Ligde Kalma Umudu

Osmanlıspor’un Adana Demirspor maçından sonra rakibi 30. Hafta da Büyükşehir Belediye Erzurumspor olacak. Büyükşehir Belediye Erzurumspor da TFF 1. Ligde şampiyonluk iddiası kuvvetli olan ve 2. Sırada olan bir takım olması sebebiyle Osmanlıspor’un Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşısındaki mücadelesi de zorlu bir mücadele olacak.

Ligin ilk yarısında Osmanlıspor’un deplasmanda oynadığı Büyükşehir Belediye Erzurumspor-Osmanlıspor maçını 2-0 Erzurumspor kazanmıştı. Ligin ikinci yarısında oynanacak olan bu maçı ise Osmanlıspor ilk maçın rövanşını almak ve ligde kalma umudunu kuvvetlendirmek için Osmanlıspor kazanmayı hedeflemektedir. Büyükşehir belediye Erzurumspor ise deplasmanda oynayacağı bu maçı şampiyonluk iddiasını sürdürmek için kazanmak istemektedir.

Corona virüsü sebebiyle ertelenen lig maçlarının ne zaman başlayacağı ve liglerin durumunun ne olacağı ile ilgili şimdilik bir açıklama ve bir gelişme bulunmamaktadır.