Ankaraspor’un 2021 – 2022 Sezonundaki Enleri

Ankaraspor; her ne kadar Gençlerbirliği ve Ankaragücü kadar popüler olmasa da hatrı sayılır taraftar kitlesiyle biliniyor. 2021 – 2022 sezonunda 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Ankaraspor’un performansına yakından bakmaya ne dersiniz?

Ankaraspor Ligi Kaçıncı Sırada Bitirdi?

Ankaraspor; bu sezon 2. Lig Kırmızı Grup’ta 38 maçta 14 galibiyet aldı. 13 beraberlik ve 11 mağlubiyet ile dikkatleri üzerine çekti. Ligi artı 13 averaj ile tamamladı. Sonuç olarak, 2021 – 2022 sezonunu 55 puan ile dokuzuncu sırada tamamladı.

Ankaraspor; bu sezonu şampiyonluk ile tamamlamak istiyordu. Bu sayede, önümüzdeki sezon TFF 1.Lig’de yer almayı hedefliyordu. Bu hedefine ulaşamadığı takdirde ilk beşe girmeyi ve play-off oynamayı hayal ediyordu. Fakat, ligi dokuzuncu sırada bitirerek bu hedeflerinin hiçbirisine ulaşamadı. Ankaraspor’un istikrarsızlığı dikkat çekiciydi. Takımın 38 maçta 40 gol yemesi savunmada başarılı olduğunu ortaya koyuyordu. Fakat, yalnızca 53 gol atabilmesi hücum anlamında işlerin yolunda gitmediğini gösteriyordu.

Şahin Fıstıkçı Golleriyle Öne Çıktı

Diğer 2. Lig Kırmızı Grup takımlarına kıyasla daha mütevazi bir kadrosu bulunan Ankaraspor’da bilhassa Şahin Fıstıkçı’nın öne çıktığını söyleyebiliriz. 1994 doğumlu oyuncu; sezon başında transfer edildi. 1.83 boyundaki isim; sağ kanatta forma giyiyordu.

Şahin Fıstıkçı; bu sezon ligde 35 maçta forma şansı buldu. Bu maçlarda sahada 2 bin 485 dakika kaldı. 10 gol atarak farkını ortaya koydu. Takımının en golcü ismi oldu. Fakat, Şahin Fıstıkçı’nın bu performansı; Ankaraspor’un başarılı olması adına yeterli değildi.

Erdal Öztürk Kritik Anlarda Sorumluluk Aldı

Şahin Fıstıkçı dışında öne çıkan bir diğer ismin Erdal Öztürk olduğunu söyleyebiliriz. 1996 doğumlu oyuncu; sezon başında Ankaraspor’a transfer olan bir diğer isimdi. Merkez orta saha pozisyonunda forma giyiyordu. 1.72 boyundaki oyuncu; bu sezon ligde toplam 35 maçta forma şansı buldu. Bu maçlarda sahada 2 bin 623 dakika kaldı. Sekiz gol atıp bir asist yapabildi. Orta sahada oynamasına rağmen toplam dokuz gole katkı sağlayarak kalitesini ortaya koydu.

Erdal Öztürk; kritik anlarda kritik goller atarak takım adına ne kadar önemli bir isim olduğunu belli etti. Fakat, oyuncunun sözleşmesi 30 Haziran 2022 tarihinde sona erecek. Ankaraspor yönetimi; Erdal Öztürk’ün sözleşmesini yenilemek adına geç kalmamalı!

Sedat Cengiz Skor Katkısıyla Dikkat Çekti

16 Ağustos 2021 tarihinde Ankaraspor’a transfer olan Sedat Cengiz; bu sezon ligde toplam 35 maçta forma şansı buldu. Bu maçlarda sahada 2 bin 683 dakika kaldı. Tıpkı takım arkadaşı Erdal Öztürk gibi sekiz gol atıp bir asist yaptı. Toplam dokuz gole katkı sağlayarak doğru bir transfer olduğunu belli etti. 1992 doğumlu oyuncunun da sözleşmesi sezon sonunda bitecek.

Ankaraspor’da yeni sezon öncesinde birçok belirsizlik bulunuyor. Taraftarlar; yönetimin daha iyi transferler yapması gerektiğine inanıyorlar.