Ankaraspor’un Sessiz Maçı

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta verdiği mücadelede vasatı aşmak konusunda oldukça zorlanan Ankaraspor, ligin 31’inci haftasında kendi sahasında Bayburt Özel İdare Spor takımının konuk etti. Ankara’da oynanan maçta iki takım da net gol fırsatı bulmakta zorlandı ve maçtan herhangi bir gol sesi çıkmayınca iki takım da 1 puana razı kaldı. Ankaraspor bu sonuçla birlikte iki maçta 5 puan kaybetmiş oldu.

Kötü Gidişat

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta bir türlü istenilen seviyelere ulaşmayı başaramayan Ankaraspor’un formunda ciddi bir düşüş olduğunu dile getirmek yanlış olmaz.

Başkent ekibi, geçtiğimiz hafta Sivas Belediyespor ile karşı karşıya geldiği maçta çok etkisiz bir performans sergilemiş ve sahadan 2-0 mağlup ayrılarak taraftarını üzmüştü. Yenilmezlik serisinden sonra gelen bu kötü mağlubiyetten sonra Mavi Beyazlı takımın hedefi Bayburt Özel İdare Spor ile oynanacak maçta yaraları sarmak olarak belirlenmişti.

26 Mart Cumartesi günü oynanan maçta Ankaraspor adına hedeflerin gerçekleşmediği kesin. İki takımın da etkili performans sergileyemediği maçta ilk yarı kart dahi zar zor çıkarken bu durumun maçın sonuna sirayet ettiğini de dile getirmek gerekir.

Ev sahibinin de konuk ekibin de birbirlerinin hatasını kolladığı ancak açık vermemek adına uğraştığı maçta gol sesi çıkmadı. 0-0 beraberlikle biten maçla birlikte iki takım da maçın başında razı oldukları 1 puanı hanelerine eklemiş oldular.

Ankaraspor bu sonuçla birlikte son 2 maçında kazanamadı ve daha da kritiği bu 2 maçın 2’sinde de gol atamadı. Hücum anlamında gösterilen bu kötü performanstan sonra Ankaraspor adına Play-Off umutlarının da iyiden iyiye azaldığını dile getirmek yanlış olmaz.

Moral Bozukluğu

Ankaraspor’un kendi sahasında kendi taraftarı önünde oynadığı maçta 1 puana bu kadar razı olması takımla alakalı sorgulamaları da beraberinde getirmiş oldu. Mavi Beyazlı takımın 2 maçta gol atamamış olması oldukça dikkat çekici ve sıkıntıların baş verdiğini söylemek gerekiyor.

Takımın Sivas Belediyespor karşısında oynadığı maçtan sonra belli belirsiz bir moral bozukluğu yaşadığı düşünülüyor. Pek tabii Bayburt Özel İdare Spor çok rahat gol atılabilen veyahut kesinlikle risk alınması gereken bir rakip değil ancak bu maçtan çıkacak 3 puanın Ankaraspor adına kıymeti büyük olabilirdi.

Öte yandan Ankaraspor’un Sarıyer ile oynayacağı maçla birlikte tekrar bir yükselişe geçme şansı olabilir. Bu maçtan sonra da Çorum FK ile kozlarını paylaşacak olan Başkent ekibinin takvimi biraz daha sakin gidecek.

Mavi Beyazlı takım adına işlerin iyi gitmesi demek takımın gelecek sezona dair daha fazla umut taşıması ve kendi taraftarlarını da heyecanlandırması anlamına geliyor. Bunun dışında bahsi geçtiği gibi takımın artık Play-Off konusuyla alakalı pek bir ilişkisi kalmadı ve bu durumdan sonra artık Ankaraspor’un kendisi için kazanması gerekiyor.