Ankaraspor’da Takvim Belli Oldu

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta beklentilerin altında kalan bir performans ortaya koyan Ankaraspor, yeni sezonun hazırlıklarına tam gaz devam ediyor. Kurban Bayramı nedeniyle izne çıkan Mavi Beyazlı ekip Temmuz ayının başından bu yana çift idmanla yola devam ederken, TFF’nin takvim belirlemesiyle birlikte yeni rakiplerini öğrenmiş oldu. Gelecek sezon Beyaz Grup’ta mücadele edecek olan Başkent temsilcisinin grubunda önemli kulüpler yer alıyor. 

Hayırlısı Olsun

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig mücadelesinde beklentilerin bir hayli altında kalan Ankaraspor, gelecek sezon Beyaz Grup’ta mücadele verecek.

Başkent temsilcisi Taner Taşkın ile çıkıp İlker Püren ile devam ettiği yolda aradığını bulamadı ve her iki teknik adamla da günün sonunda yollarını ayırmak zorunda kaldı. Bununla birlikte Mavi Beyazlı ekibin yaz antrenmanlarında artık işi çok daha fazla ciddiye aldığı ve bu bağlamda daha da fazla çalıştığı net bir şekilde görülüyor.

Tüm bunlarla birlikte Türkiye Futbol Federasyonu da alt liglerin takvimini belirledi ve Ankaraspor gelecek sezon hangi rakiplerle mücadele edeceğini öğrenmiş oldu. 28 Ağustos tarihinde başlayacak TFF 2.Lig’de Beyaz Grup’ta yer alacak olan mavi beyazlı ekip ilk maçını Düzcespor ile oynayacak. 

Bu sezon Beyaz Grup’ta cumartesi günlerine maç koyulmadı. Öte yandan 2 kez hafta içi mesaisi yapılacağını not düşmekte de fayda var. Ankara temsilcisinin grubunda Tarsus İdman Yurdu, Amed SK, Bursaspor gibi oldukça zorlu ekiplerin de yer aldığını ifade etmek gerek. 

Tatil Sona Doğru 

Ligde yer alan ekiplere bakmaya devam edildiğinde geçen sezon TFF 1.Lig’e veda eden Menemenspor’un da bu grupta yer aldığını görmek mümkün. Ankaraspor’un yeni teknik direktörü İbrahim Çelik’in eski takımı Afjet Afyonspor da bu grupta yer alıyor ve iki takım 9’uncu haftada karşı karşıya gelip kozlarını paylaşacaklar. 

Öte yandan ligde yer alan takım sayısıyla alakalı olarak yine her takım bir haftayı maç yapmadan tamamlayacak ve Ankaraspor özelinde bu hafta 15’inci hafta olarak gözüküyor. Son dönemlere gelinirken yapılacak bu tatilin hayır mı şer mi olacağıysa o dönemin dinamiklerine göre belirlenmiş olacak. 

Ankara temsilcisi adına geride kalan sezonda sergilenen performansın üstüne çıkmak o kadar zor olmamalı. Zira geride kalan sezonda sergilenen performans zaten kimseyi tatmin edecek seviyede değildi ve işleri biraz daha sıkıya alan her ekip çok daha iyi bir şekilde işler yapabilir. 

Tüm bunlarla birlikte ekibin yapacağı transferlerin de nasıl etki edeceği oldukça mühim. Bahsi geçen ekiplerin birçoğu transfere oldukça fazla para harcadılar ve bu durum ister istemez biraz daha farkın ortaya çıkmasına neden olacak.

Bu noktada yönetimin nasıl bir performans sergileyeceği taraftarın ve camianın sezon sonunda çıkaracağı karnedeki pekiyi sayısının artmasını veya azalmasını sağlayacak.