Ankaraspor ve Diğer Ankara Takımlarındaki Hazırlıklar

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig’de sergilediği performansla büyük bir hayal kırıklığı yaratan Ankaraspor, gelecek sezon daha da iyi bir performans sergileyebilmek adına hazırlıklarına devam ediyor. Bununla birlikte diğer Ankara takımlarına bakıldığı zaman Başkentin mavi beyazlı temsilcisinin daha sessiz bir dönem geçirdiğini söylemek mümkün.

Beklenti Yüksek Heyecan Yüksek 

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta beklentilerin altında kalan bir performans sergileyen Ankaraspor, önümüzdeki sezon çok daha iyi bir iş çıkarmak adına hazırlıklarına devam ediyor.

Mavi Beyazlı ekibin sergilediği performansın vasat ve hatta vasat altında kaldığı kesin. Bununla birlikte gelecek sezonlarda daha iyi bir performans sergilemek konusunda herhangi bir engel yok.

Ancak bu noktada kulüp politikasının ne olduğunu belirlemek gerektiğini unutmamak lazım. Ankaraspor’un 2.Lig’deki mücadelesinde bir türlü aynı çizgiyi aşamamış olmasının kulüp üstündeyse deyim yerindeyse bir ölü toprağı serpiştirdiği ortada. Mavi beyazlı ekipte bu şekilde olan durumun diğer ekiplerde farklı olduğunu görmek de mümkün.

Örneğin bir kez daha Süper Lig’e yükselen Ankaragücü’nde heyecan çok daha yüksek. Sarı lacivertli ekip bu başarıdan sonra gelecek sezonlarda çok daha başarılı olabileceğine dair ümitli.

Nitekim Gençlerbirliği de gelecek sezon 100’üncü yılını kutlayacak olması da Kırmızı Siyahlı camiada farklı bir heyecanın çıkmasını sağlıyor. TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselebileceğine dair inancını hep taze tutan bir detay var denebilir. 

Keçiörengücü Bile Farklı 

Öte yandan Ankara’nın üst liglerdeki diğer ekiplerinden biri olan Ankara Keçiörengücü’nün dahi durumunun Ankaraspor’dan farklı olduğunu belirtmekte fayda var. Geride kalan sezonda Taner Taşkın ile yollarını ayıran Mavi Beyazlı ekipten sonra tecrübeli teknik adamla yollarını birleştiren Keçiörengücü, gelecek sezona dair oldukça umutlu.

Zira sezonun son dönemlerinde işler onlar adına da oldukça iyi gitti. Bu noktada her başkent temsilcisiyle alakalı pek tabii aynı şeyleri söylemek ve aynı şeyleri beklemek mümkün değil ancak ölçeklerin de farklı olduğu ortada. 

Ankaraspor gelecek sezona yönelik olarak hazırlanırken hiçbir heyecan vermiyor. Bu noktada camianın gerçekten çok fazla hayal kırıklığı içerisinde olmasının ve yönetimin de eksik kalmasının ne yazık ki etkisi büyük. 

Bununla birlikte işler pek tabii sezon içerisinde değişebilir. Yeni teknik direktör İbrahim Çelik sonrasında daha da kapalı kutu bir ekip haline gelen Mavi Beyazlı ekibin sergileyeceği sürpriz bir performans rüzgârın tamamen tersine dönmesini sağlayabilir. 

Bu kadar değişken dinamiklere sahip olmak her kulüp adına tercih edilen bir durum değil. Ancak siyaset ve ekonominin etkisinden sonra küllerinden doğan bir kulübün kendi dinamiklerini bulabilmesi için bir süre daha bu şekilde sallantılı süreçlere girmesi normal karşılanabilir. Burada önemli olan yöneticilerin daha fazla sallantıya müsaade etmemeleri ve kulübü belirli bir çizginin içerisinde rotaya sokabilmesi.