Ankaraspor’da Sessiz Hazırlıklar

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta aradıklarını bulamayan ekiplerden biri olan Ankaraspor, 2022/2023 sezonu için kepenkleri kaldırdı ancak bu durum camiayı ne kadar heyecanlandırdı oldukça tartışılır. Zira Mavi Beyazlı ekip kadrosunu güçlendirmek konusunda hele ki rakiplerine göre çok eksik kaldı ve bu durum taraftarları da ister istemez tedirgin ediyor.

Yarınlar Nasıl Olacak

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup mücadelesinde büyük hayal kırıklığına uğrayan ekiplerden biri olan Ankaraspor, gelecek sezona dair hazırlıklarına başladı ve sezonun startını verdi.

Bununla birlikte başkent temsilcisi adına işlerin geçen sezondan daha kolay olmayacağı net bir şekilde ortada. Zira takımın önemli isimleri birer ikişer ayrılık haberlerini açıklarlarken bu isimlerin yerine yenilerinin de en azından şu anda gelmediği görülüyor.

Öte yandan her ne kadar tam olarak istenilen seviyeye ulaşamamış olsa da İlker Püren isminin geçen sezon heyecan verici bir isim olduğu düşünülüyordu. Püren’in yerine geldiği Taner Taşkın da nitekim oldukça önemli isimlerden biriydi.

Ancak gelecek sezon takımda görev yapacağı açıklanan İbrahim Çelik’in kariyerinin daha başında bir teknik direktör olduğunu ve hatta ilk teknik direktörlük deneyimini de Ankara temsilcisinde yaşayacağını hatırlamakta fayda var. Bu durum da ister istemez taraftarı tedirgin ettiği bilinen durumlardan.

Ankara temsilcisi bazı konularad politika eksikliğinin zararını görüyor demek yanlış olmaz. Bu noktada kurumsal iletişim açısından da eleştirilen ekiplerden biri olan Ankaraspor, gelecek sezona dair nasıl bir politika belirlediğini açıklamaktan imtina ediyor.

Mavi Beyazlı ekip örneğin gelecek sezonu deyim yerindeyse nadasa mı bırakacak, yoksa rekabetçi bir kulüp olarak mı mücadele edecek bilen yok. Bu durum düşünüldüğünde de taraftarlara hak vermemek ne yazık ki pek kolay değil.

Kadro Zayıflıyor 

Ankaraspor’da kadronun önemli isimlerinin ayrıldığına veya ayrılacağına dair haberlerin peş peşe geldiği net bir şekilde ortada. Bu da aslında taraftarın kara kara düşünmesine neden olan konulardan birisi. 

Geçen sezon zaten vasat bir performans sergileyen Ankaraspor’da gelecek sezon fark yaratacak isimlerin de var olmayacağı düşüncesi tedirgin edici. Bununla birlikte pek tabii yönetim kadronun güçlendirilebilmesi adına kolları sıvadı ve çalışmalara devam ediyor ancak kurumsal iletişim konusunda yaşanan eksikler yöneticilerin sanki ortada bir şey yokmuş gibi görünmelerine neden oluyor.

Tüm bu konuların gerçekten tek tek irdelenmesi gerektiği kesin. Ankaraspor’un arkasında geçmiş dönemlerdeki gibi siyasi ya da ekonomik bir destek olmadığı ve kulübün kendi imkanlarıyla ayakları üstünde durması gerektiği de gün gibi ortada. 

Taraftarlar da bunları düşünerek gelecek sezona ve sezonlara dair neler olabileceğini anlamak istediklerini söylüyorlar. Bu kulübün geleceği ne olacak ve bu bağlamda neler planlanıyor bunu bilmek Mavi Beyazlı renklere gönül veren tüm taraftarlar için oldukça doğru sorular.