Ankaraspor’da Dayanıklılık Çalışmaları

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta beklentilerin altında kalan bir performans ortaya koyan Ankaraspor bu nedenle oldukça üzdüğünü gelecek sezonda mutlu etmeyi hedefliyor. Mavi Beyazlı ekibin Kurban Bayramı nedeniyle verdiği ara tatil 13 Temmuz tarihi itibariyle son bulacak. Bununla birlikte kendi internet sitesinden antrenman notlarını günbegün paylaşan başkent ekibinin dayanıklılık çalışmalarına ağırlık verdiği görülüyor.

Her Yönden Gelişim

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig Kırmızı Grup mücadelesinde net bir şekilde başarısızlığa uğrayan Ankaraspor adına işlerin daha iyiye gidebilmesi için çok daha fazla çalışmanın ortaya konması gerektiği kesin.

Mavi beyazlı ekibin geride kalan sezonda sergilediği performans herhangi bir paydaşı memnun etmeye yetecek bir seviyede değildi ve bu durum birçok paydaşın da eşzamanlı olarak sorgulanmasına neden oldu.

Nitekim kulübün çok fazla güvendiği genç teknik direktörü İlker Püren de bu sezon TFF 1.Lig’e yükselen Sakaryaspor’dan teklif aldığı gibi başkent ekibine herhangi bir açıklama dahi yapmak istemeden kulüpten ayrıldı.

Hatırlanacağı üzere Püren’in ayrılığı esnasında yöneticilerden açıklamalar gelmiş ve genç teknik adamın kulüpte kalması adına ısrar edilmiş olmasına rağmen bu kararın alınmasının gerektiği ortaya çıkmıştı.

Bu noktada Ankaraspor’un belirli bir seviye adına yeterli cazibeye sahip olmadığını belirtmek yanlış olmaz. Ancak Mavi Beyazlı ekip adına çalışmalar devam edecek ve gelecek sezonların geçmişte kalanlardan daha iyi olması adına herkes ekstradan ter dökecek.

Nitekim günbegün paylaşılan antrenman notlarında da bu durum net bir şekilde ortaya konuluyor. Antrenman notlarına bakıldığı zaman bayram nedeniyle verilen araya kadar her gün çift idman yapıldığı notu düşülüyor. 

Kapalı Kutu

Geride kalan sezonda Taner Taşkın ve İlker Püren gibi bu şehrin takımlarının dinamiklerini çok yakından tanıyan iki teknik adamla çalışan Ankaraspor gelecek sezon İbrahim Çelik gibi kariyerinin büyük bir kısmını Afjet Afyonspor’da geçirmiş ve teknik direktörlük adına deyim yerindeyse dört başı mamur bir tecrübe yaşamamış isimle çalışacak.

Bu durumun da aslında takımı bir kapalı kutu haline getirdiğini dile getirmek gerekiyor. Zira geride kalan sezonlarda ne oynayacağı kolayca tahmin edilebilen bir ekip olmaktan ne yazık ki başı ağrıyan başkent ekibi gelecek sezonda taraftarının dahi kestiremediği bir kulüp olarak sahaya çıkacak.

Bununla birlikte TFF 2.Lig’de bu sefer Beyaz Grup’ta mücadele edecek olan Ankara temsilcisinin zorlu rakipleri olacağı kesin. Bu zorlu rakipler karşısında birden çok strateji belirlemenin de mavi beyazlı ekibin oyuncuları adına ekstra faydası olacağını belirtmek gerekli.

Ankara ekibinin hem bu sezon hem de gelecek sezonlarda bu düştüğü tuzaktan kurtulması lazım. Kulüp şu an için kendi yağında kavrulan bir ekip gibi görünüyor ancak işlerin bozulması her an olabilir ve aslında Ankaraspor da bu sıkıntıları tecrübe etmiş bir ekip.