Ankaraspor Sezonu Açtı

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig’de hayal kırıklığı yaratan bir performans sergileyen Ankaraspor, gelecek sezonun hazırlıklarına 1 Temmuz itibariyle başladı. Mavi Beyazlı takımda yeni Teknik Direktör İbrahim Çelik yönetiminde başlanan ilk antrenmanda oyuncuların da moralli olduğu görülürken, taraftarların tek beklentisi geride kalan sezondan çok daha iyi performanslar sergilenmesi olacak.

Kontak Çevrildi

Bu sezon TFF 2.Lig’de hayal kırıklığı yaratan bir performans sergileyerek taraftarlarını üzen Ankaraspor, gelecek sezonun çalışmalarına start verildiğini açıkladı.

Mavi Beyazlı ekipte hatırlanacağı üzere son olarak İlker Püren görev yapmış ancak genç teknik adam da sezonun tamamlanmasından sonra görevinden ayrılmıştı. Püren Sakaryaspor ile el sıkışırken, Başkent temsilcisinin başına da İbrahim Çelik getirilmişti.

Afjet Afyonspor’daki deneyimleriyle ligin takipçilerinin yakından tanıdığı isimlerden biri olan Çelik’in nasıl bir performans sergileyeceği merakla bekleniyor. Bununla birlikte genç teknik adam oyuncularıyla ilk antrenmanına da 1 Temmuz itibariyle çıkmış oldu.

Mavi Beyazlı ekip, 2022-2023 Sezonu hazırlıklarına İbrahim Çelik nezaretinde Batıkent Tesisleri’nde başladı. Teknik Direktörümüz İbrahim Çelik’in futbolcu ve destek ekibine hitaben gerçekleştirdiği kısa toplantının ardından antrenman sahasında toplu fotoğraf çekimi yapıldı. Sezonun ilk antrenmanı gruplar halinde yapılan serbest koşusuyla başlarken açma-germe egzersizleriyle son buldu.

Bu sezon lige yeni teknik adam İbrahim Çelik’le devam etme kararı alan Ankaraspor’da Çelik’in yardımcılıklarını; Mustafa Sert (Yardımcı Antrenör), Aydın Gençer (Kaleci Antrenörü), Kürşat Taş (Yardımcı Antrenör), Yasin Tunçer (Fitness-Atletik Performans Antrenörü), Aytekin Sönmeyenmakas (Analiz) yapacak.

Çift Antrenman Devam Edildi

Öte yandan Ankaraspor şu sıralar kendi internet sitesi üzerinden her gün antrenmanda neler yapıldığını sergilemeye devam ediyor ve bu bağlamda oyuncuların günleri çift antrenmanla tamamladığı görülüyor.

2 Temmuz günü bir kez daha toplanan oyuncular Batıkent Tesisleri’nde günün ilk antrenmanına ısınmaya yönelik koordinasyon çalışmasıyla başladı. Daha sonra saha kenarına kurulu istasyonlarda dönüşümlü olarak kuvvet ağırlıklı çalışma yapan oyuncular, dayanıklılık koşusuyla ilk antrenmanı tamamladı.

Günün ikinci antrenmanına ısınma koşusuyla başlayan Ankarasporlu oyuncular koordinasyon ağırlıklı çalışmayla antrenmanı sürdürdü. Antrenmanın ikinci bölümünde iki set halinde dayanıklılık koşusu yapan ekip, açma-germe egzersizleriyle günün ikinci antrenmanını sonlandırdı.

3 Temmuz günü tek antrenmanla geçildiği bildirilen tek gün oldu. Önce ısınma koşusuyla antrenmana başlayan Mavi Beyazlı oyuncular,  daha sonra saha kenarına kurulan istasyonlarda dönüşümlü olarak kuvvet çalışmaları yaparak antrenmanı noktaladılar.

4 Temmuz günü ise Teknik Direktör İbrahim Çelik yönetiminde günün ilk antrenmanına ısınma koşusu ve koordinasyon çalışmasıyla başladı. Daha sonra saha kenarına kurulu istasyonlarda dönüşümlü olarak kuvvet ağırlıklı çalışma yapan oyuncular dayanıklılık koşusuyla günün ilk antrenmanını tamamladı.

Isınma koşusu ve koordinasyon çalışmasıyla başlayan akşam antrenmanına ise mavi-beyazlılar gruplar halinde yapılan isabetli pas organizasyonuyla devam etti. Günün ikinci antrenmanı dayanıklılık koşusuyla son buldu.