Ankaraspor’da Yaprak Kımıldamıyor

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta sergilediği başarısız performans nedeniyle oldukça büyük tepki toplayan Ankaraspor gelecek sezona yönelik olarak hazırlıklarına devam ediyor ancak şu an ki durumuyla kulübün heyecanlandırabileceği tek bir isim dahi yok. Zira mavi beyazlı kulüpte hâlâ daha herhangi bir transfer haberi ve hatta iddiası bile basına yansımış değil ve kulübün takviyeye ihtiyacı olduğunu bilen taraftarlar bu bağlamda ister istemez endişe duymaya devam ediyorlar. 

Artık Bir Anlaşma Yapılsın

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta sergilediği performansla kendisini destekleyenleri ve camiasını ciddi bir hayal kırıklığına uğratan Ankaraspor’da hedefin bu performansın çok daha fazla üstüne çıkmak olduğu kesin.

Bununla birlikte başkent temsilcisinin bu noktada elinden geleni yapsa bile taraftarını heyecanlandırması mümkün olmayabilir. Zira kulübün zaten geriden gelen eksiklerinin varlığı sezon içerisinde etkilenmesine neden olmuşken ayrılan oyuncuların yeri dahi hâlâ doldurulamadı ve bu durum taraftarları endişelendiriyor.

Ligde yer alan ekiplerin üst üste transfer açıkladıkları ve maddi anlamda ciddi yatırım yaparak başlayacaklarını gösterdikleri sezonda Ankaraspor en azından şu anlık böyle bir stratejiyi tercih etmedi.

Pek tabii maddiyat her zaman başarıyı garantilemez ancak Ankara temsilcisinin bazı bölgelere takviye yapması gerektiği net bir şekilde ortada. Bu noktada yöneticilerin eleştirilmesi de taraftarların endişelenmesi de oldukça normal. 

Dedikodu Bile Yok

Öte yandan hangi kulüp olursa olsun bir şekilde transfere dair adı geçerken başkent ekibinin adı herhangi bir oyuncuyla dahi anılmıyor. Pek tabii kulübün maddi durumu olabilecek en iyi düzeyde değil ancak en nihayetinde bir transfer krizi geçirecek kadar büyük bir sıkıntının varlığı da söz konusu değil.

Nitekim bu kulüp bir Balıkesirspor veya geçen sezon TFF 1.Lig’e ciddi bir yatırım yapmasına rağmen küme düşmekten kurtulamayan Bursaspor ile aynı durumda değil. Bu da taraftarların ister istemez bir beklenti içerisine girmesine ve kulüpleriyle alakalı olarak bir hayal kırıklığı yaşamalarına neden oluyor. 

Tüm bunlarla birlikte yaz transfer dönemleri ülkemizde her zaman beklenti içerisinde geçer ve taraftarlar hem kendi kulüplerinin hem de rakiplerinin kadrolarına katacağı oyuncuları merakla beklerler. Bu noktada yapılmayan İbrahim Çelik‘in kadrosuna transferlerin taraftarları böylesine bir zevkten de mahrum ettiğini belirtmek yanlış olmaz.

Mavi Beyazlı ekibin adı internette aratıldığı zaman eski oyuncularıyla alakalı haberlere rastlamak çok daha mümkün. Bu da aslında Ankaraspor’un bir dönem oldukça iyi yaptığı şeyleri artık o kadar da iyi yapamadığını net bir şekilde kanıtlıyor. 

Başkent temsilcisi adına gelecek sezonun nasıl geçeceğini tahmin edebilmek hiç mümkün değil. Bu durum rakiplerin karşısına çıkarken kimi zaman avantaj sağlayabilir ancak taraftarlar da sezon beklentisini nereye yerleştireceklerini daha iyi tahlil edebilmek adına kulüpten gelecek haberlere ve bu haberlerin niteliklerine bakıyorlar.