Ankaraspor Yeni Sezon Planlamasına Başladı

Geçtiğimiz sezon TFF 2. Lig kırmızı gruba düşen Ankaraspor 2021 – 2022 sezonunu TFF 2. Lig Kırmızı grupta geçirdi. Ankaraspor yönetimi geride kalan sezonun teknik direktörlük görevini Taner Taşkın’a verdi. Teknik direktör Taner Taşkın yönetiminde sezona iyi başlayan Ankaraspor ’da daha sonra toplamda 8 maçta görev aldı. 8 maçta Taner Taşkın’ın Ankaraspor’u 4 maçtan galip ayrılırken 2 maçtan ise beraberlik, 2 maçtan da mağlubiyet ile ayrıldı ve oldukça başarılı bir performans sergiledi. Bu başarılı teknik direktörlük performansı Taner Taşkın’a üst liglerden Ankara Keçiörengücü’nden teklif geldi ve teknik direktörle yollar ayrıldı.

Taner Taşkın’dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna Özcan Kızıltan getirildi. Tecrübeli teknik direktör Ankaraspor ile çıktığı ilk iki maçtan galibiyet ile ayrıldı. Teknik direktör Özcan Kızıltan ile 13 maça çıkan Ankaraspor bu süreçte 6 galibiyet elde ederken 4 maçtan ise beraberlik ile ayrıldı ve 3 kez de mağlubiyet ile sahadan ayrıldı. 7. Sıradan aldığı takımı 10. Sırada bıraktı.

Takip eden süreçte Genç teknik direktör İlker Püren’in teknik direktörlük koltuğuna getirildi. Teknik direktör İlker Püren yönetiminde Ankaraspor TFF 2. Ligde kırmızı grupta 19 maça çıktı. İlker Püren’in öğrencileri 19 maçta 6 maçtan galibiyet elde ederken 7 maçtan ise beraberlik ile ayrıldı ve 6 maçtan ise yeşil sahalardan mağlup olarak ayrıldı. İlker Püren yönetimine geldiğinde 10. Sıradan aldığı takımı sezonu 9. Sırada tamamlamasını sağladı.

Ankaraspor’ un Teknik Direktörü İbrahim Çelik Oldu

Sezonun tamamlanmasının arından ise Ankaraspor yönetimi hemen harakete geçti. Genç teknik direktör ilkper püren’in görevden ayrılması ile Teknik direktörlük koltuğu boşa çıkmıştı. Ankaraspor yönetimi boşta olan teknik direktörlük koltuğuna İbrahim Çelik’i getirdi.

İbrahim Çelik’i Tanıyalım

Ankaraspor yönetimi teknik direktörlük koltuğuna İbrahim Çelik getirildi. Teknik direktör İbrahim Çelik’i tanıyalım. 12 Mayıs 1980 tarihinde Balıkesir’de dünyaya gelen İbrahim Çelik kariyerinde daha önce sırası ile şu takımlarda görev yaptı:

Antrenörlük kariyerine başladığında ilk olarak Sarayköy 1926 FK’da yardımcı antrenörlük görevi yaptı. Daha sonra Boluspor Alt yapısında yardımcı antrenörlük yaptı burada geçen kısa sürenin ardından Denizlispor Alt yapısında yardımcı antrenörlük görevine getirildi.

Antrenörlük görevlerinin sonrasında 2016 Aralık ayında Afjet Afyonspor’a Sportif direktör olarak göreve geldi. Afjet Afyonspor ile Ocak 2018’e kadar çalıştı fakat teknik direktörlük koltuğunun geçici bir süreliğine boş kalması ile Afjet Afyonspor’a teknik direktör olarak görev aldı. Teknik direktörlüğü sırasında 7 maça çıktı. Bu 7 maçlık süreçte 4 maçtan galibiyet elde ederken 2 maçtan ise beraberlik ile ayrıldı ve 1 maçtan ise mağlup olarak ayrıldı. Bu süreçte Afjet Afyonspor 2,86 gol ortalaması elde ederken kalesinde 1,14 gol ortalamasına izin verdi. İbrahim Çelik teknik direktörlük sürecinde 2 puan ortalaması yakaladı. Daha sonrasında Afjet Afyonspor ‘da tekrardan sportif direktör olarak görevine devam etti. Haziran 2019’a kadar Afjet Afyonspor ’da süren bu görevi Ağustos 2020’de tekrardan üstlendi ve yalnızca 1 ay çalışarak tekrardan görevden ayrıldı.