Ankaraspor Elindekilerle Mi İlerleyecek

Eski adıyla Osmanlıspor yeni adıyla Ankaraspor TFF 2. Lig’de mücadele eden en köklü takımlardan birisidir. Şansı bir şekilde yaver gitmeyen takım 2020/2021 sezonunda TFF 1. Lig’den küme düşmüştü. 2. Lig takımları arasında daha yetenekli bir kadroya sahip olmasına rağmen bu sezon çok düşük bir performans sergilemiştir.

PTT 1.Lig’de yer alsa bile ligi üst sıralarda bitireceği ön görülebilecek olan Ankaraspor, ancak ve ancak 55 puan alabilmiş ve 9. olarak sezonu kapatmıştır.

Sezon bittiğinden itibaren teknik adam değişikliğine gitmiş olan mavi beyazlılar, takımın başına İbrahim Çelik’i getirmişti. Ankaraspor’dan gelecek sezon adına PTT 1. Lig parolası belirlemesi bekleniyor ancak beklentilerin karşılanmayacağı hissediliyor. Çünkü doğru düzgün bir transfer planlaması veya kamp programı hakkında Ankaraspor taraftarları ve basın mensupları bilgilendirilmiş değil.

Bu konuda çoğu kulübün gerisinde kalan Ankaraspor, belki de mevcut kadrosunun büyük çoğunluğu içerde tutarak yeni sezona farklı bir metot sergileyerek çıkmak istiyordur.

İşte bu minvalde düşünerek, Transfermarkt tarafından belirlenmiş en değerli 11 incelenmeye değer bulundu.

En Değerli Kale Bekçisi

Mavi beyazlı ekibin file bekçisi 18 yaşında Ankaraspor’un altyapısından seçilmiş olan Bayram Kılıç olmuş. Bayram kılıç bu sezonda mavi beyazlı forma ile 9 adet maça çıkmış. Çıktığı her maçta 90 dakika boyunca sahada kalan genç file bekçisi, 5 maçta hiç gol yememiş kalan 4 maçta ise Ankaraspor kalesinde 8 gol görmüş. Genç oyuncuya 100 bin Euro paha biçilmiş durumda.

En Değerli Defans Oyuncuları

Ankaraspor’un genel olarak takımının en değerli oyuncularından da olan futbolcu Alaettin Batuhan Tur olarak seçilmiş. 30 yaşındaki Ankaralı oyuncu ufak tefek bir sezonluk maceralar dışında hayat boyu Ankara takımlarında forma giymiş. Bu sezon Ankaraspor’un profesyonel arenada sahaya çıktığı tüm maçlarda oynamış olan defans oyuncusu yüzde yüz ilk 11 istatistiğine sahiptir. Sağ bek oyuncusu Batuhan Tur, mavi beyazlı forma ile 2 adet gole imza atabilmiş. Oyuncunun piyasa değeri 200 bin Euro civarında seyrediyor.

İzmir takımlarının altyapılarında yetişmiş ve Türkiye U takımlarında kadroda sık sık yer bulmayı başarmış olan stoper oyuncusu Recep Yemişçi de piyasa değeri (175 bin Euro) en yüksek Ankaraspor defans oyuncularından. 23 yaşındaki genç oyuncunun geleceği parlak görünüyor ve Ankaraspor bu geleceğin kendi takımında olmasını isteyeceği çok açık. 30 Haziran 2024’e kadar sözleşmesi olan Recep, mavi beyazlı forma ile 36 adet maça çıkmış ve 2 kere ağları havalandırmıştır.

Bursa’nın takımlarından İnegölspor altyapısından yetişmiş olan 24 yaşındaki genç futbolcu Gökhan Kurumuş, 2021/2022 sezonu itibari ile TFF 2.Lig Kırmızı Grup ekibine transfer edilmişti. Takımda bulunduğu süreçte genç yaşına rağmen bolca kadroda bulunan defans oyuncusu Kurumuş, 35 adet maçta mavi beyazlı formayı giymiştir. 1 adet golü bulunan oyuncu gelecek vaat eden Ankaraspor oyuncularından. 150 bin Euro değer biçilmiş olan Kurumuş performansı ile parmak ısırtıyor.

Ankaraspor’un transfer konusunda fazla girişimlerde bulunmaması bu bahsi geçen oyuncuların mavi beyazlılar için değerlerinin artmasına sebebiyet veriyor.