TFF 2. Lig Kırmızı Grupta 2021 – 2022 Sezonu Tamamlandı

TFF 2. Lig Kırmızı grupta mücadele eden Ankaraspor geçtiğimiz sezon birçok bölgeye transfer yapmıştı. Başkent ekibi geçtiğimiz sezona girerken genç oyuncular ile tecrübeli futbolcuları da aynı şekilde kadrosuna katmıştı. Ankaraspor ’un 2021 – 2022 sezonu için kadrosuna kattığı isimlerden oluşturduğu yapı tecrübeli oyuncuların yanına o bölgelere genç isimleri de katarak genç futbolcular ile tecrübeli oyuncuların bir arada olduğu bir yapı kuruldu. Tecrübeli futbolcuların yanı sıra kadroya katılan bu genç futbolcular bu futbolcuların tecrübesinden ve birikimden yararlanarak kendilerini daha çok geliştirebilir. Bir diğer yandan tecrübeli futbolcuların önderliğini yaptığı yapıda genç futbolcular oyun içerisinde de kendilerini geliştirebilir bir hal aldı. Ankaraspor her mevkide ve her pozisyonda genç ve tecrübeli futbolculardan oluşan bir rotasyon kurdu.

TFF 2. Lig 1

TFF 2. Lig’de Ankaraspor Sezona Çok İyi Başlamıştı

Ankaraspor ’da sezon başında teknik direktörlük görevinde Taner Taşkın yer alıyordu. TFF 2. Lig kırmızı grupta Taner Taşkın yönetimindeki Ankaraspor 8 maçta mücadele etti. Bu dönemde başkent ekibi 4 galibiyet elde ederken 2 maçtan ise beraberlik ile ayrıldı ve 2 maçtan da mağlup olarak ayrıldı. Bu dönemde Ankaraspor çok ofansif hücumda oldukça başarılı savunmada ise kompakt bir görüntü çizmekteydi. Taner Taşkın döneminde Ankaraspor 2,38 ortalama ile fileleri havalandırırken 1,13 ortalama ile meşin yuvarlağı ağlarında gördü. Mavi beyazlı ekip Taner Taşkın ile sezon başında 1,75 puan ortalaması elde etmeyi başarmıştı. Başarılı teknik direktör bir üst ligden gelen teklif ile başka bir başkent temsilcisi olan Ankara Keçiörengücü ile anlaştı.

Teknik direktörlük için Özcan Kızıltan ile anlaşan Ankaraspor yönetimi 62 yaşındaki tecrübeli teknik direktör ile 13 maça çıktı. Tecrübeli teknik direktör yönetiminde başkent ekibi 6 galibiyet elde ederken 4 maçtan da beraberlik ile ayrılmayı başardı bunun yanı sıra 3 maçtan ise mavi beyazlılar mağlubiyet aldı. Bu dönemde hucümda daha kısır bir takıma dönüşen Ankaraspor 1,23 ortalama ise skor üretti. Kalesinde ise maç başı 1 ortalama ile gol gördü. Ankaraspor Özcan Kızıltan yönetiminde 1,69 puan ortalaması elde etti ve 7. Sırada teslim aldığı takımı 10. Sırada bıraktı.

Daha sonra genç teknik direktör İlker Püren ile anlaşan Mavi Beyazlı ekip yönetimi takımı sezon sonuna kadar 38 yaşındaki İlker Püren’e emanet etti. Ankaraspor ile TFF 2. Lig Kırmızı grupta 19 maça çıkan genç teknik direktör 6 kez galibiyet yaşarken 6 kez de mağlup oldu ve 7 maç ise beraberlik ile sonuçlandı. Başkent ekibi 1,32 puan ortalaması ile oynadı ve sezonu 9. Sırada tamamladı.

TFF 2. Lig

Başarılı Kanat Oyuncusuna Talip Var

Ankaraspor ‘da kanat oyuncusu Şahin Fıstıkçı ile anlaşma aşamasına gelen Nazilli Belediyespor kulübü ile de anlaşmaya yakın.

26 yaşındaki oyuncu oyunu daha çok sağ kanatta oynuyor. Transferin kısa sürede tamamlanması bekleniyor.