Transfer Yasağı Problemi

 TFF 1. Ligde başkent temsilcisi olan Osmanlıspor son dönemlerde maddi problemlerle uğraşıyor. Yüksek borçlanması olan ve ekonomik olarak sıkıntılı zamanlar yaşayan kulüpte transfer yasağı ise en büyük problem oldu. Yüksek borçlanma sebebiyle transfer yasağı verilen Osmanlıspor’da yeni transfer ve gerekli olan futbolcuların alınamaması takımın düşüşüne neden oldu.

Ankara ekibinin lig maçlarında aldığı başarısız sonuçlar ve puan kayıpları Osmanlıspor’u ligden düşme noktasına getirdi. Kulübün bu kötü gidişatını durdurma ümidiyle kulübün başkanlığına Mehmet Emin Katipoğlu getirildi. Geçmiş sezonlarda da Osmanlıspor’da başkanlık yapan Mehmet Emin Katipoğlu o dönemlerde kulübü Süper Lige yükseltmişti.

Ali Güneş Dönemi

Geçmiş dönemlerdeki parlak zamanlara tekrar kavuşmayı hayal eden Osmanlıspor’da bunlar gerçekleşecek mi merak ediliyor. Mehmet Emin Katipoğlu ve ekibinin mor sarılı takımı Türkiye’yi Avrupa kupalarında temsil ettiği döneme götürmesi bekleniyor. Kulübün Başkanı ilk iş olarak teknik direktör değişikliği yaptı ve Ali Güneş ile çalışmaya başladı. Yeni teknik direktör Ali Güneş ve ekibinin, yeni Başkan Mehmet Emin Katipoğlu ve ekibinin düşme bölgesindeki Osmanlıspor’u 1. Ligde tutabilecek mi merakla bekleniyor.

Güncel Yazılar