Şanssızlık ve Şans Birarada

 TFF 1. Lig Ankara temsilcisi olan Osmanlıspor için 2019-2020 sezonu hem en şanslı hem en şanssız sezonuydu. Sezon boyunca puan kayıpları yaşayan Osmanlıspor bunun sonucu olarak ligin alt sıralarından üst sıraya çıkamadı. Sezon sonunda düşme bölgesinden kurtulamayan başkent ekibi başarısız performansının sonucu olarak ligden düştü.

Yeni Sezon Hedefi

Osmanlıspor’un 2020-2021 futbol sezonunda TFF 2. Ligde mücadele etmesi beklenirken alınan bir karar ile Osmanlıspor TFF 1. Ligde kaldı. Futbol kulüplerinin corona virüsü nedeniyle zor bir sezon geçirmeleri bu sezon ligden düşmenin kaldırılması kararını çıkarmıştı. Ligden düşen bütün takımlar gibi Osmanlıspor da ilk önce ligden düştü ve ardından tekrar lige döndü. Başarısız ve puan kayıpları ile geçen bir sezonun sonunda mor sarılı ekip ligden düştüğü için şanssız bir sezon geçirdi. Fakat bu sezon ligden düşmenin kaldırılması sonucu tekrar TFF 1. Ligde mücadele edeceği için de şanslı bir sezon geçirdi.

Ankara ekibi yeni sezonda ligden düşme riski ve düşme stresi olmadan futbolu oynamak istiyor. Transfer yasağı kalkmayan ve yakın gelecekte de kalkma ihtimali bulunmayan Osmanlıspor’u yeni sezonda da zor bir süreç bekliyor.

Güncel Yazılar