Osmanlıspor’dan Altay’a Transfer

Osmanlıspor, 2019-2020 futbol sezonundaki başarısız performansına rağmen yine TFF 1. Ligde kaldı. Corona virüsünün futbol kulüplerine olan olumsuz etkisi Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği’nin ligden düşmenin kaldırılması kararını almasına neden olmuştu. Osmanlıspor 2020-2021 futbol sezonunda bu sezon yaşadıklarını yaşamak istemiyor. Ama Ankara ekibinin futbolcuları da başka takımlara transfer oluyor ve Osmanlıspor transfer yasağı devam ettiği için bu futbolculardan boşalan yeri dolduramayacak.

Mehmet Yiğit’in Bandırmaspor’a transfer olmasının ardından Osmanlıspor’da bir futbolcu daha ayrıldı. Başkent ekibinin orta saha futbolcusu Johan Blagojevic İzmir takımı Altay’a transferi konusunda anlaştı. Altay Kulübü Johan Blagojevic ile prensipte anlaştıklarını ve sözleşmeye imzanın yakında atılacağını açıkladı.

Alt Yapı Yetersiz

Osmanlıspor’dan ayrılan futbolcuların takımdaki yerlerini Osmanlıspor transfer ile dolduramayacak. Başkent ekibi eksik futbolcularını alt yapıdan tamamlamaya çalışıyor. Alt yapının yetersiz kaldığı durumlarda Osmanlıspor takımı da yetersiz kalıyor. Bu yetersizliğin sonucu olarak da Osmanlıspor maçlarda istediği sonuçları alamıyor ve puan kayıpları yaşıyor. Yeni futbol sezonunda ligde kalma mücadelesi vermek istemeyen Osmanlıspor’un yaşadığı transfer yasağı ve maddi problemler ile bunu nasıl başaracağı bilinmiyor.

Güncel Yazılar