Ali Eren’in Covid 19 Günleri

TFF 1. Lig Ankara temsilcisi Osmanlısporlu futbolcu Ali Eren covid 19 sebebiyle lige verilen ara ve karantina sürecindeki antrenman programı ile açıklamalar yaptı. Ali eren bu süreçte teknik direktörü İsmet Taşdemir’in yazığı antrenman programını evde uyguladığını arada da kulübün tesislerine giderek orada antrenman yaptığını söyledi. Ali Eren tesislerde yaptığı antrenmanları covid 19 önlemleri kapsamında yalnız yaptığını ve mümkün olduğunca evden çıkmamaya dikkat ettiğini söyledi.

Genç futbolcu evde yapılan ya da tesislerde tek olarak yapılan antrenmanın takım olarak yapılan antrenmanın yerini tutmadığını bu durumun da kendisi ve futbolcu arkadaşlarının performansını etkilediğini ama bu günleri de geçeceğine inandığını ifade etti.

‘’15 Gün Hazırlık Süresine İhtiyaç Var’’

20 yaşındaki futbolcu lig maçlarına başla kararı alınmasıyla hazırlık dönemine ihtiyaçları olacağını ve bu sürenin de 15 gün olması gerektiğini belirterek futbolcuları performanslarının lig maçlarına hazırlanması gerektiğini ara verilen sürenin uzun bir süre olduğunu dile getirdi. Ali Eren bu dönemde evde vakit geçirdiğini antrenmanlardan arta kalan zamanda konsol oyunları oynadığını ve takım arkadaşı Okan’dan sahiplendiği kedisi ile vakit geçirdiğini sözlerine ekledi.