Osmanlıspor’da Yine Mağlubiyet

Osmanlıspor 2019-2020 futbol sezonunun sonunda ligden düşme ihtimali yüksek olan takımlar arasında bulunuyor. TFF 1. Lig puan sıralamasında düşme bölgesinde bulunan Ankara temsilcisi covid 19 sonrası lig maçlarına da yenilgi ile başladı. Geçen hafta 29. Hafta maçında Adana Demirspor’a yenilen Osmanlıspor bu hafta da Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a yenildi.

27 Haziran Cumartesi günü Osmanlıspor’un kendi stadında oynanan Erzurumspor maçından başkent ekibi 3-1 yenilgi ile ayrıldı. Osmanlıspor’un bu mağlubiyeti Ankara ekibini ligden düşme sınırına daha da yaklaştırdı.

Maçın Golleri

Maçın 37. Dakikasında Erzurumspor futbolcusu Sissoko’nun golü misafir takımı 1-0 öne geçirdi. 40. Dakikada Ömer Şişmanoğlu’nun attığı gol Erzurumspor’un farkı 2’ye çıkarmasını sağladı ve maçta durum 0-2 Erzurumspor üstünlüğü oldu. Maçta ilk yarının uzatma süresi olan 45+2’de Osmanlısporlu futbolcu Mertan Caner Öztürk’ün penaltı golü maçta skoru 2-1 yaptı ve Osmanlıspor’un ilk golü gelmiş oldu. Maçın ikinci yarısında 70. Dakikada Ömer Şişmanoğlu kendisinin ikinci ve takımının üçüncü golünü atarak karşılaşmada skoru belirledi. Maç 3-1 Erzurumspor’un üstünlüğü ile sona erdi.

Güncel Yazılar