Osmanlıspor Düşüşe Yaklaşıyor

Osmanlıspor TFF 30. Hafta maçında kendi sahasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a 3-1 yenilmişti. Ankara ekibinin aldığı bu yenilgi ligde kalma ihtimalini de düşürdü. 1. Ligin ikinci yarısından itibaren ligin alt sıralarından kurtulamayan Osmanlıspor aldığı son yenilgi ile ligde kalan son 4 maçına ümit bağladı.

Covid 19 sebebiyle lig maçlarına verilen aradan sonra Adana Demirspor deplasmanından yenilgi ile dönen ve ardından da Erzurumspor’a yenilen Osmanlıspor’un puanı 24 oldu. Erzurumspor maçı Osmanlıspor teknik direktörü Ali Güneş’in de çalıştırdığı takımın 2. Maçı oldu. Ali Güneş ikinci maçında da galibiyet ile tanışamadı ve Ankara ekibi düşme bölgesinden çıkamadı.

Son 4 Maç

Osmanlıspor’un 1.lig sezon sonuna kadar 4 maçı kaldı. Deplasmanda Altay maçı, kendi sahasında Ümraniyespor, deplasmanda İstanbulspor ve kendi sahasında Balıkesirspor maçları başkent ekibinin kalan 4 maçı oldu. Osmanlıspor 2 deplasman ve 2 kendi sahasındaki maçlardan 3 puan ile ayrılmadığı takdirde sezon sonunda ligden düşecek. Osmanlısporlu futbolcular ligde kalma umutlarını kaybetmeyerek bu 4 maça hazırlıklarını sürdürecekler.

Güncel Yazılar