Osmanlıspor’da Son İki Maç Umudu

Osmanlıspor 2019-2020 futbol sezonunda 1. Ligde kötü bir sezon geçiriyor. Ligden düşme bölgesinde bulunan ve oynadığı maçlardaki puan kayıpları ile bu bölgeden kurtulamayan Osmanlıspor haftalar sonra 3 puan aldı. Lig maçlarında galibiyete hasret kalan Ankara ekibi 32. hafta maçında Ümraniyespor ile oynadığı maçtan 3-2 galibiyet ile ayrıldı.

Osmanlıspor takımı yaş ortalaması olarak genç futbolculardan oluşuyor. Transfer yasağı bulunan takım transfer yapamamasının sonucu olarak kadrosundaki eksiklikleri de tamamlayamıyor. Osmanlıspor’un ligde istediği performansı yakalayamamasının bir nedeni de transfer yasağı oldu. Covid 19 sonrası başlayan lig maçlarında yenilgiler yaşayan başkent ekibinin Ümraniyespor galibiyeti takımın ligde kalma umudunu da sürdürdü.

Ali Güneş’in İlk Galibiyeti

Corona virüsü sebebiyle lig maçlarına verilen ara dönemde Osmanlıpsor köklü değişiklikler yaptı. Osmanlıspor Kulübü’nün önce başkanı değişti ve Mehmet Emin Katipoğlu yeni başkan oldu. Kulüp başkanı değişikliğinden sonra teknik direktör değişikliği de yapıldı ve teknik direktör olarak Ali Güneş ile çalışılmaya başlanıldı. Ali Güneş ilk 3 maçında 1 beraberlik ve 2 yenilgi ile yola devam ederken ilk galibiyetini Ümraniyespor ile aldı.

Güncel Yazılar