Osmanlıspor’da Mustafa Dalcı Sonrası

TFF 1. Lig Ankara temsilcisi Osmanlıspor 2019-2020 sezonunda kötü bir dönem geçiriyor. Osmanlıspor’un bu kötü gidişatının bir nedeni de yapılan teknik direktör değişikliğidir. Geçmiş sezonlarda başarılı bir grafik çizen mor sarılı takım Süper Ligde mücadele etmiş ve Türkiye’yi Avrupa kupalarında temsil etmişti. Takımın bu başarılı döneminden sonra bu sezon düşüşe geçen takımın ligden düşme ihtimali de bulunuyor.

2019-2020 futbol sezonuna 1. Ligde Mustafa Dalcı yönetiminde başlayan takım 3 Aralık tarihinde teknik direktör değişikliğine gitti. Mustafa Dalcı ile yolları ayıran Osmanlıspor İsmet Taşdemir ile çalışmaya başladı. İsmet Taşdemir de 20 Mayıs’ta Osmanlıspor’daki görevinden ayrıldı ve Ali Güneş takımı çalıştırmaya başladı.

15 Maçta 2 Galibiyet

Mustafa Dalcı’nın çalıştırdığı Ankara takımı teknik adam ile çıktığı 13 maçta 4 galibiyet aldı. Mustafa Dalcı’nın ayrılmasının ardından İsmet Taşdemir ile Osmanlıspor 15 maça çıktı. 15 maçta da takım 2 galibiyet aldı ve Mustafa Dalcı’nın ayrılması ile takım başarısız bir sürece girdi. Ali Güneş’in Osmanlıspor’da yaratacağı performans ise merak ediliyor. Pandemi sebebiyle lig maçlarına ara verildiği için Ali Güneş’in çalıştırdığı takım ilk maçına 22 Haziran tarihinde Adana Demirspor ile çıkacak.

Güncel Yazılar