Osmanlıspor’da Ligde Kalma Sevinci

TFF 1. Ligin başkent temsilcisi Osmanlıspor 2019-2020 futbol sezonunda kötü bir performans sergiledi. Ankara ekibinin bu kötü performansı ve puan kayıplarının sonucu olarak lig boyunca alt sıralardan kurtulamadı. Ligden düşme sınırından çıkamayan Osmanlıspor lig sonunda TFF 2. Lige düştü. Futbol kulüplerinin pandemi dönemi yaşadığı sıkıntılar sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu ve kulüpler Birliği’nin aldığı karar Osmanlıspor’un ligden düşmesini engelledi.

TFF ve Kulüpler Birliği bu sezon küresel salgın covid 19 nedeniyle ligden düşme olmamasına karar verdi. Osmanlıspor başta olmak üzere TFF 1. Ligden düşen takımlar bu kararın sevincini yaşadılar. Osmanlıspor kulübü ve taraftarlar bu karar ile çifte bayram yaşıyorlar.

Umut Yeni Başkan

2020-2021 futbol sezonunda da TFF 1. Ligde mücadele edecek olan Osmanlıspor’un yeni futbol sezonun sonunda da ligden düşme sıkıntısını yaşamaması gerekiyor. Bu sıkıntının yaşanmaması için de kulübün transfer yasağını kaldırması ve her gün artan borç yükünden kurtulması öncelikli oldu. Osmanlıspor Kulübünün yeni başkanı Mehmet Emin Katipoğlu’nun kulübün bu sorunlarını çözüp yeni sezonda başarılı bir Osmanlıspor yaratması hedefleniyor.

Güncel Yazılar