Osmanlıspor’da Kadro Dışı Futbolcular

TFF 1. Ligin düşme sınırında olan takımı Osmanlıspor iki futbolcusunu kadro dışı bıraktı. Osmanlıspor’un futbolcuları Beykan Şimşek ve Okan Deniz kulüp yönetimi tarafından kadro dışı bırakıldı. Osmanlıspor’un yönetimi iki futbolcunu kadro dışı bırakılması ve kadro dışı bırakılmasının sebepleri ile ilgili açıklamada bulundu.

Osmanlıspor kulübü hafta sonu oynanan Giresunspor maçında Beykan Şimşek’in maçın hakemi Turgut Doman ile tartıştığı ve hakeme küfürlü konuşmalar yaptığı için kadro dışı bırakıldığını açıkladı. Beykan Şimşek Giresunspor maçındaki bu davranışları için maçın 90+2. Dakikasında kırmızı kart görmüş ve maçtan çıkmıştı.

Okan Deniz’in Kadro Dışı Kalma Sebebi

Okan Deniz’in disiplinden uzak ve futbola yakışmayan davranışları sebebiyle kadro dışı bırakıldığını açıklayan Osmanlıspor’un yönetimi iki futbolcuyu da kadro dışı süresiz olarak kadro dışı bıraktıklarını duyurdu.

Osmanlıspor’un Giresunspor maçındaki davranışları sebebiyle Beykan Şimşek’i kadro dışı bırakmasından önce Giresunspor da Osmanlıspor maçındaki sert faulü sebebiyle futbolcusu Bekir Yılmaz’ı kadro dışı bırakmıştı. Osmanlıspor-Giresunspor maçında Beykan Şimşek maçın 45. Dakikasında Osmanlısporlu Jovan Blagojevic’e faul yapmıştı. Bu hareketinden sonra Beykan Şimşek de kırmızı kart görmüş ve maçtan çıkmıştı.