Osmanlıspor’da Eskişehirspor Maçı Hazırlığı

TFF 1 Ligde düşme bölgesinden kurtulamayan Osmanlıspor ligde en son maçında deplasmanda Akhisar Belediyespor’a 3-2 yenilmişti. Bu yenilgi Osmanlıspor’un ligdeki sırasını da sondan 3. Sıraya düşürdü. Osmanlıspor’un Akhisar Belediyespor maçındaki hedefi 3 puan almak ve ligdeki puanını arttırmaktı.

12 Mart Perşembe günü (yarın) kendi sahasında Eskişehirspor ile karşılaşacak olan Osmanlıspor bu maçın hazırlıklarına da başladı. Akhisar Belediyespor yenilgisinin moral bozukluğunu bir kenara bırakıp Eskişehirspor maçına konsantre olan Osmanlıspor futbolcuları dün yaptığı antrenman ile hazırlıklarına devam etti. Teknik direktör İsmet Taşdemir’in yönetiminde ısınma koşusu ile antrenmana başlayan Osmanlısporlu futbolcular pas çalışması ile antrenmana devam ettiler. 5’e 2 top kapma çalışmasından sonra Eskişehirspor taktik çalışması ile Osmanlıspor’un antrenmanı sona erdi.

Ligin Alt Sıralarının Maçı

Osmanlıspor’un TFF 1. Ligdeki puanı 22 ve 16. Sırada bulunuyor. Yarın olacak karşılaşmada Osmanlıspor’un rakibi Eskişehirspor’un ise ligdeki durumu Osmanlıspor’dan daha kötü bir durumda bulunuyor. Eskişehirspor ligde 18. Sırada yani son sırada olması sebebiyle Osmanlıspor-Eskişehirspor maçının sonucu merak edilen bir maç olacak. Yarın oynanacak bu maç 1. Ligde alt sıralardaki ligden düşme sıralamasında dengeleri değiştirecek bir maç olabilir.