Osmanlıspor Eskişehirspor’u Ağırlayacak

Osmanlıspor TFF 1. Lig 27. Hafta maçında 12 Mart Perşembe günü (bugün) Eskişehirspor ile karşılaşacak. Osmanlıspor’un kendi sahasında yani Osmanlı Stadında oynanacak maç ile ilgili olarak Ankara ekibi dün son antrenmanını yaparak maç saatini beklemeye başladı.

Osmanlıspor’un teknik direktörü İsmet Taşdemir’in yönettiği antrenmana futbolcular ısınma hareketleri ve ısınma koşusu ile başladılar.  Pas çalışması ile devam eden antrenmanda futbolcular 5’e 2 top çalma oyunu oynadılar ve antrenman sprint ile son buldu.

Ligin Alt Sıralarını Belirleyecek Maç

Bugün oynanacak Osmanlıspor-Eskişehirspor maçının sonucu TFF 1.ligde düşme bölgesindeki takım sıralamasını etkileyecek bir maç olacak. Eskişehirspor ligde puan sırlamasında 18. Sırada ve ligde son sırada bulunuyor. Osmanlıspor ise 22 puanla 16. Sırada bulunuyor ve Eskişehirspor ile arasında 2 sıra bulunuyor.

Ligin alt sıralarında bulunan bu iki takımın oynayacağı maçtan galip olarak ve 3 puan ile ayrılacak takımın ligdeki düşme bölgesinden uzaklaşma ihtimali ufak da olsa olacak. İki takım az da olsa bu ihtimalden yararlanmak için bu maçı kazanmak istiyorlar. Eskişehirspor’un bu maçı deplasmanda oynaması sebebi ile ve ligde son sırada bulunmasının dezavantajı ile pek şansı bulunmuyor gibi görünmektedir.