Osmanlıspor’da Covid 19 Paniği

Teknik direktör İsmet Taşdemir ile yollarını ayıran Osmanlıspor yeni teknik direktörünü belirlemişti. 59 yaşındaki teknik direktör Ali Güneş ile çalışmaya başlayan Ankara ekibi 12 Haziran’da başlayacak olan lig maçları için de antrenman programını belirlemişti. Yeni teknik direktör ile ligde kalma mücadelesi verecek olan Osmanlıspor’da antrenmanlara başlamadan önce covid 19 testi yapıldı.

Futbolcu, idari kadro, teknik ekip ve kulüp çalışanlarına 21 mayıs Perşembe günü covid 19 testi yapıldı. Covid 19 test sonuçlarının belli olmasından sonra antrenmanlara başlanacaktı. Fakat gelen test sonuçlarına göre bir kulüp çalışanının test sonucu pozitif çıktı. Birçok futbol kulübünde yapılan covid 19 testlerinde çok fazla pozitif vaka çıktı. Her gün futbol dünyasındaki vaka sayısının artması lig maçlarının başlaması kararı ile ilgili soru işaretlerini gündeme getiriyor.

Tedavi Başladı

Osmanlıspor Kulübü sosyal medya hesabı ve internet sitesinden yaptığı açıklamada 1 kulüp çalışanının corona virüsüne yakalandığını açıkladı. Corona virüsüne yakalanan çalışan ile ilgili tedavi sürecinin başladığı da belirtildi. Bu gelişmeden sonra Osmanlıspor’un antrenman programının ne olacağı ve ne zaman antrenmanlara başlanacağı bilinemiyor.

Güncel Yazılar