Osmanlıspor Nasıl Kurtulacak?

Osmanlıspor Kulübü 2015-2016 futbol sezonunda yakaladığı başarıyı bir daha yakalayamadı. 2015-2016 sezonunu Süper Ligde 5. Sırada bitiren Ankara ekibi o sezon Türkiye’yi Avrupa Kupalarında temsil etmişti. 2016 yılından sonra düşen bir performans sergileyen Osmanlıspor bu sezon TFF 1. Ligde mücadele etmeye başlamıştı.

Satış Tekrar Gündemde mi?

2019-2020 futbol sezonunda puan kayıpları yaşayan ve aynı zamanda transfer yasağı da olan Osmanlıspor sezon sonunda ligden düştü. 2019-2020 futbol sezonu için alınan bir karar ile ligden düşme kaldırıldı ve Osmanlıspor’da TFF 1. Ligde kaldı. Osmanlıspor’un TFF 1. Ligde kalması transfer yasağı ve yüksek borç yükü altında olmasının çözümü olmuyor. Sezon ortasında Osmanlıspor Kulübü bu zor durumdan çıkış olarak kulübü satmaya karar verdi. 2019 yılı ocak ayında Trabzonlu iş adamına Şenol Ayvaz’a satışı için sadece imzaların atılması kalmıştı. Son anda verilen bir karar ile Şenol Ayvaz kulübü almaktan vazgeçti ve fiyat konusunda anlaşılamadığı iddia edildi.

Osmanlıspor’ın yüksek tutarda ve ödenemeyen borçları ile transfer yasağı olumsuzluklarının giderilmesi için tek çıkış yolu yine kulübün sayışı gibi duruyor.

Güncel Yazılar