Osmanlıspor Ligde Kalabilecek mi?

TFF 1. Ligde zor günler geçiren Ankara temsilcisi Osmanlıspor maçlardan aldığı puan kaybettiren sonuçlarla ligde kalma ihtimalini iyice düşürdü. 1. Ligdeki puan durumunda 24 puanla 16. Sırada bulunan Osmanlıspor sondan 3. Sırada yer aldı. Ligin bitişine kadar olan maçlarından 3 puan ve galibiyet ile ayrılmayı düşünen Osmanlıspor’un ligde kalmak için bundan başka çaresi de kalmadı.

Normal şartlar altında bu hafta Adana Demirspor ile karşılaşacak olan Osmanlıspor corona virüsü sebebiyle lig maçlarının ertelenmesi ile bu hafta olan maçı oynayamıyor. 1. Lig başta olmak üzere bütün lig maçlarının belirsiz bir süre ile ertelenmesi sonucu lig maçlarının ne zaman başlayacağı henüz bilinmiyor.

6 Galibiyet Yetmedi

Corona virüsünün etkisini kaybetmesiyle ve lig maçlarının yeniden başlamasıyla Osmanlıspor’un maçlarda alacağı sonuçların Ankara ekibini ligde tutmayı başarabileceği merak konusu oldu. Osmanlıspor ligde oynadığı 28 maçın sadece 6’sından galibiyet ile ayrılırken 13 maçta da yenildi. 9 maçı da beraberlik ile bitiren Osmanlıspor’un aldığı 6 galibiyet takımın ligin alt sıralarına düşmesine ve ligden düşme bölgesinde yer almasına sebep oldu.