Orhan Ak Tarihe Geçti! Trabzonspor’da Orhan Ak Dönemi Sona Erdi! İşte Orhan Ak’ın Kariyer Serüveni…

Trabzonspor’da teknik direktör Abdullah Avcı’nın istifasından sonra takımın başına geçici süreliğine Orhan Ak geçti. Ancak çok kısa bir süre takımını yöneten Ak ile yollar ayrıldı. Peki Orhan Ak kimdir? Hangi takımlarda forma terletti? Nereli, kaç yaşında? İşte Orhan Ak hakkında merak edilenler…

Orhan Ak Kimdir?

29 Eylül 1979 tarihinde Kocaali’nin Köpükpelit mahallesinde doğan Orhan Ak, Sakarya’nın Et Balık Spor altyapısında amatör futbol kariyerine başladı. Burada göstermiş olduğu başarılı performansıyla Türkiye genç milli futbol takımına seçildi ve ilk kez 22 Şubat 1995 tarihinde Almanya’ya karşı sahaya çıktı. Bu karşılaşma sonrası dikkatleri üzerinde toplayan Ak, Kocaelispor’un teklifini kabul ederek 15 yaşında Kocaelispor altyapısında forma giymeye başladı.

1996 yılında profesyonel sözleşmesini imzalayarak as takıma dahil edildi. Kocaelispor as takımıyla ilk müsabakasına 8 Şubat 1997 tarihinde Beşiktaş’a karşı çıktan Orhan Ak, aynı sezonun sonunda Kocaelispor’la ilk kez Türkiye Kupası’nı kazandı. 24 Temmuz 2007’de Galatasaray’da kadro dışı kaldıktan sonra Ankaraspor’a kiralandı ve 2008’de Antalyaspor’a transfer oldu.

2010 yılında Süper Lig’de boy gösteren Bucaspor’a transfer oldu ve sezon sonunda takımdan ayrıldı. 2011-12 sezonunun yazında 1.Lig ekiplerinden Boluspor’a transfer oldu. 1 yıl sonra Elazığspor’a, 2013-14 sezonunda ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne transfer oldu.

Orhan Ak Tarihe Geçti

2015 yılında futbolu bırakan Orhan Ak, Trabzonspor‘un teknik direktörlüğüne getirildi. Trabzonspor’un 35’inci hocası olan Ak, sadece 27 gün takımını yöneterek Trabzonspor’da en az teknik direktörlük yapan hocalar arasında yerini aldı.