Fenerbahçe Bu Sezon 3’lü Stoper Kaybettirdi

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de 3’ lü stoper ile oynadıkları karşılaşmalarda bu sezon özellikle önemli maçlar da yaptıkları puan kayıplarında büyük katkısı oldu.

Özellikle bu sezon derbilerde kendi sahasında 3’ lü stoper ile başlayıp geriye düştükten sonra Portekizli teknik adamın oyuna hamleleri geç olunca elinden böyle puanlar kaçıp gitti.

Kazanılan maçları da olsa da bunu bu lig de sağlamak bir hayli zor oldu. Sarı lacivertli takım Fenerbahçe‘nin ellerinde ki oyuncu grubuna bakınca aslında en zayıf yeri savunma gibi görünüyor.

Savunmasında Attila Szalai, Ezgjan Alioski, Serdar Aziz, Samet Akaydin gibi isimlere sahip olsalar da bir istikrar yakalamakta bu bölge de zorlandılar.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ nin derbilerdeki performanslarında bu 3’ ü savunmanın zorluklarını bir hayli yaşadıkları gibi puan kayıpları da geldi.

Derbiler’de 3’lü Başlayıp 4’lü Döndüler

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de bu sezon kendi sahasında derbi kazanamayarak kötü bir istatistik oluşturdular.

Derbiler de son Beşiktaş maçına bakacak olur ise kadrosunda savunmada Attila Szalai sol da orta da genç isim ki bence sarı lacivertli takımın bu paralara aldığı çok gereksiz bir isim Samet Akydın ve sağ da Serdar Aziz ile başladı.

Bir kere kendi sahasında oynayan bir takımın 3 stoper ile sahada olması çok anlamsız. Oyuna maça hükmetmen gereken yer de sen savunmada 3 stoper ile başlayarak zaten 1 kişi hücum da eksik olmayı kabul ediyorsun.

Ellerinde bulunana savunmacılar arsında hiç kuskusuz en güvenilir en sağlamı Attila Szalai diye biliriz.

Beşiktaş maçında genç isim Samet Akaydın ise takımının yediği iki golde de çok net hatası vardı. Bu seviyeler de Fenerbahçe seviyesin de bir oyuncu olmadığını kanıtlayan Samet için en ideal kadro 2’ stoper ile oda yanın da Attila Szalai ile oynadığı maçlar.

Gene kendi sahasında Galatasaray maçında da 3’ lü savunma ile başlayan sarı lacivertli takım bu kez Samet yerine Gustavo ile başlamışlardı ki ikinci yarının hemen başında onu da oyundan alarak 4’ lü ye döndüler.

Çok dağınık bir kurgu ile sahada olan sarı lacivertli takım da özellikle kadro nun bir iskeletinin oluşmaması bunun sıkıntısını çok çektiler. Sürekli değişen sistemler ve bir birleri ile üst üste maçlara çıkmakta zorlanan oyuncu gruplarının bu zorlu süreçte kaybetmesin de büyük rol oynadı.

Ali Koç 3’lü Oynatmasını İstemiyor

Sarı lacivertli takımın başkanı Ali Koç takımın teknik direktörü Jorge Juses ile yaptığı toplantılar da eminim ki takımın artık 3’lü oynamasını istemiyor ki son maçlar da Beşiktaş maçı sonrasında bunu net görmüş olduk.