İlhan Ağabey Futbol Turnuvası

 

Gençlerbirliği’nin unutulmaz başkanı İlhan Cavcav’ın anısına düzenlenen İlhan Ağabey Futbol Turnuvası’nın bu yıl ikincisi düzenlenecek. Turnuva, Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara Şubesi tarafından düzenleniyor ve bu yıl 21-22 Ocak’ta oynanacak. Turnuvaya Ankara takımları olan Gençlerbirliği, Keçiörengücü, MKE Ankaragücü ve Osmanlıspor kulüplerinin 16 yaş altı takımları katılacak ve mücadele edecekler. Turnuvanın geleneksel hale gelmesi planlanmakta olup turnuvanın ilki geçen yıl düzenlenmişti. Turnuvanın maçları Gençlerbirliği’nin İlhan Cavcav Tesislerinde yapılacak.

2019 yılı ocak ayında düzenlenen İlhan Ağabey Turnuvasının şampiyonu Osmanlıspor 16 yaş altı takımı olmuştu. Osmanlıspor bu yılki turnuvanın da şampiyonu olmayı hedeflemektedir.

Turnuva Amacı İlhan Cavcav’ın Anısını Yaşatmak

İlhan Ağabey Futbol Turnuvası İlhan Cavcav anısına düzenlenmekte ve İlhan Cavcav’ın hatırasını yaşatmak için düzenlenmektedir. İlhan Cavcav’ın Türk futbolunun unutulmaz isimlerinde olması ve Türk futboluna sağladığı katkıları ile anılmasının istenmesi ile TSYD Ankara Şubesi bu turnuvayı düzenlemekte ve geleneksel hale getirmektedir. İlhan Cavcav’ın Türkiye’nin her ilini gezerek bu illerdeki yetenekli genç futbolcuları bulup bu genç yetenekleri futbol dünyasına kazandırmasıyla birçok futbolcunun böyle keşfedildiği düşünüldüğünde efsanevi başkanın bu turnuvada yaşatılması en mantıklı girişimdir.