İlhan Ağabey Futbol Turnuvasının Kura Çekimi Yapıldı

Gençlerbirliği’nin unutulmaz başkanı olan İlhan Cavcav’ın anısını yaşatma için Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara Şubesi İlhan Ağabey Futbol Turnuvası’nı düzenlediler. İlhan Cavcav’ın ölümünün 2. Yılında ikincisi düzenlenen bu turnuvaya başkentin spor kulüpleri MKE Ankaragücü, Gençlerbirliği, Keçiörengücü ve Osmanlıspor kulüplerinin 16 yaş altı takımları katılıyor.

İlhan Cavcav’ın Türk futboluna verdiği emekleri ve yaptığı katkıların unutulmaması ve efsanevi başkanın Türk futbolu için öneminin vurgulanması için düzenlenen İlhan Ağabey Futbol Turnuvası’nın bu yıl ikincisi düzenleniyor ve turnuva geleneksel hale getiriliyor.

Turnuvanın kura çekimleri TSYD Ankara Şubesi Konferans Salonunda yapıldı. Kura çekimine TSYD dernek asbaşkanları olan Nihat Uçar ve Cem Çınar ile TSYD Yönetim Kurulu üyeleri ile turnuvaya katılan kulüplerin temsilcileri katıldı. Gençlerbirliği Kulübünü temsilen Altyapı Sorumlusu Taşkın Aksoy, MKE Ankaragücü Kulübünü temsilen Altyapı Genel Koordinatörü Cengiz Paça, Keçiörengücü Kulübünü temsilen Altyapı Sorumlusu Ali Nazlı ve Osmanlıspor Kulübünü temsilen Semir Tur kura çekiminde hazır bulundular.

Osmanlıspor’un Rakibi Gençlerbirliği

Turnuvanın ilk maçı 21 Ocak Salı günü oynanacak. İlk maç saat 12:00 de başlayacak olan karşılaşma Osmanlıspor-Gençlerbirliği arasında oynanacak. Aynı gün saat 14:00 de MKE Ankaragücü – Keçiörengücü arasında ikinci maç oynanacak. 21 Ocak Salı günü oynanan maçların sonuçlarına göre 22 Ocak Çarşamba günü oynanacak maçlar ile turnuvanın ikinci ve üçüncü takımı belirlenecek. 23 Ocak Perşembe günü ise turnuvanın şampiyonunu ve kupa sahibini belirleyen maç oynanacaktır. Geçen yıl olan İlhan Ağabey Turnuvasının şampiyonu olan Osmanlıspor bu sene olan turnuvada da iddiasını sürdürmektedir.