Eski Ankaraspor Oyuncusundan Samimi Açıklamalar

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta vasat bir performans sergileyen Ankaraspor, bir dönem Süper Lig’i kasıp kavururken o dönemde takımın yıldızı olan isimlerden biri de Özer Hurmacı olmuştu. Bu sezon profesyonel futbol kariyerini sonlandırdığını açıklayan yetenekli oyuncu, futbolun bir başka tarafına, plaj futboluna geçti ve burada da Milli Takım seviyesine kadar yükseldi. Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu’nun aylık dergisi Tam Saha’da bir röportajı çıkan Hurmacı, kariyerine ve geleceğine dair önemli ve samimi açıklamalarda bulundu.

Yeşil Sahalardan Sıcak Kumlara

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta vasat bir mücadele sergileyen Ankaraspor, bir dönem Süper Lig’in en çok öne çıkan ekiplerinden biriydi ve o dönem takımın en önemli isimlerinden birisi de Özer Hurmacı olarak gösteriliyordu.

Çok teknik ve yetenekli bir oyuncu olmasıyla öne çıkan Hurmacı kariyerinde kendisinden beklenenleri ne kadar karşılayabildi tartışılır. Fenerbahçe’ye transfer olduktan sonra yaşadığı ağır sakatlıklar yetenekli oyuncunun potansiyelini sergileyebilmesine büyük ölçüde engel oldu ancak yine de birçok önemli kulüp Özer’e kadrosunda yer verdi.

Bu süreçte birçok farklı takımın formasını giyen başarılı oyuncu bu sezon profesyonel futbol kariyerini sonlandırdığını açıkladı. Çalıştığı tüm teknik adamlara, oyunculara ve kulüplere teşekkürlerini ilettiği centilmen açıklamasıyla futbol sahnesinden çekilen Özer Hurmacı, bir anda plaj futbolu oynamasıyla tekrar gündeme geldi.

Plaj futbolu milli takımına kadar da yükselen Hurmacı geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu’nun dergisi Tam Saha için güzel bir röportaj verdi. Kariyerinde en iyilerde olmasa da en iyilerden sonra gelen oyuncular listesinde kendisine de yer verebileceğini savunan yetenekli oyuncu, Bursaspor’dan başka bir takımda alt liglerde mücadele etmek istemediği için futbolu bıraktığını ifade etti.

Plaj futboluyla tanışmasının bir anda olduğunu belirten Hurmacı sonrasında burada da yeteneklerini sergilemekten memnun olduğunu dile getirdi. Kariyer planlamasında önce teknik adamlık sonra da yöneticilik olduğunu ifade eden eski Ankaraspor oyuncusu, örnek aldığı teknik adamın da Aykut Kocaman olduğunu açıkladı.

Aykut Kocaman Etkisi

Türk futbolunun en ileri gelen teknik direktörlerinden biri olan Kocaman ile birlikte uzun süre geçirdiklerini hatırlatan Hurmacı, kariyerinde onun gibi bir etki yaratmak istediğini dile getirdi.

Hatırlanacağı üzere Aykut Kocaman ve Özer Hurmacı’nın yolları Ankaraspor’da kesişmişti. Tecrübeli teknik adam 2006/2007-2007/2008 ve 2008/2009 sezonlarında Başkent temsilcisinde çalışırken o dönemin en önemli isimlerinden biri de Özer’di.

İkili buradan sonra Fenerbahçe’de de beraber olmuşlar ve hatta o dönem Özer için ödenen bonservis bedeli nedeniyle Aykut Kocaman bir hayli eleştiri almıştı. Bu bağlamda başarılı oyuncunun kariyerinde çok önemli bir yere sahip olan Kocaman’ın örnek olması da çok sürpriz değil.

Yıllar yılları kovaladı ancak bu tartışmalar hep bir yanda Özer de hep futbolda kalmayı başardı.