Ankaraspor Finali Güzel Yapıyor

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta vasat bir performans sergileyen Ankaraspor adına sezon yine vasat bir noktada tamamlandı ancak sezonun sondan önceki maçında alınan galibiyet oldukça değerliydi. Kırmızı Lacivertli takım Ankara derbisinde karşı karşıya geldiği Etimesgut Belediyespor karşısında sahadan 2-0 galip ayrılmayı başardı ve kapanışı güzel yapacağına dair sinyalleri vermeye devam etti. Bununla birlikte gelecek sezona dair hem camianın hem de taraftarların beklentisi çok daha yüksek olacaktır.

Kepenkler İniyor

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta hayal kırıklığı yaratan performanslardan birini sergileyen Ankaraspor, sezon boyunca potansiyelinin çok altında kalan bir görüntü sergilediği için de eleştirilerden kurtulamadı.

İddialı bir kadroya sahip olmasına rağmen bir türlü sonuç istikrarını sağlayamayan Başkent ekibi bu durumun ceremesini de sezon boyunca çekti. Orta sıralarda saplanıp kalan ve zaman zaman alt sıralara da yaklaşan İlker Püren’in takımından bu sezon özelinde beklentiler çok daha yüksekti.

Üst üste can sıkıcı mağlubiyetler yaşadıktan sonra Van Spor karşısında beraberliğe razı olan Ankaraspor, 36’ıncı haftada Somaspor karşısında aldığı galibiyetle birlikte derin bir oh da çekmişti. Bununla birlikte takımın 37’inci haftada konuk olduğu Etimesgut Belediyespor’u 2-0 ile devirmesi taraftarları oldukça tatmin etmiş olmalı.

Zira artık ligin tamamlanmasına sadece 1 hafta kaldı ve tüm taraftarlar en azından finalin güzel yapılmasını temenni ediyorlar. Sezon boyunca takımlarını destekleyen Ankaralı taraftarlar adına bu beklenti çok da yersiz sayılmamalı.

Beklentiler Yüksek

Ankaraspor futbol kültürü, şehrin desteği ve daha başka birçok faktörle birlikte kendisinden beklentilerin yüksek olduğu takımlardan biri ve takımın bu sezon beklentileri kesinlikle karşılayamadığı da ortada.

Sezonun son haftasına gelinen bu dönemde Ankara ekibinin sahaya çıktığı 37 maçta aldığı 14 galibiyet ve 12 beraberlikten topladığı 56 puan Püren’in takımını 9’uncu sıraya taşıyabildi. Bununla birlikte bir sonraki hafta alınacak bir galibiyet dahi takım adına herhangi bir durumu değiştirmeyecek.

Hiçbir taraftar takımının belirli bir hedef doğrultusunda başarısız olmasını istemez. Ancak taraftarların daha çok istemeyeceği bir durum varsa o da takımlarının direkt olarak hedefsiz kalmasıdır. Ankaraspor’un sezon başından bu yana yaşadığı sıkıntı da aslında hedefsiz bir takım görüntüsünden çıkamamasıydı.

Bir türlü belirli bir ritmi tutturamayan Başkent ekibi bu bağlamda kendisini sevenleri gerçekten üzdü. Gelecek sezon Ankaragücü Süper Lig’de mücadele ederken Gençlerbirliği ve Ankara Keçiörengücü TFF 1.Lig’de yola devam edecekler gibi görünüyor. Bununla birlikte Ankaraspor’u tutan taraftarlar da takımlarının eski günlerini hatırlamasını ve diğer hemşerileriyle karşı karşıya gelebilmesini daha çok istiyor.

Ancak bu başarının gelebilmesi adına gelecek sezonun bu sezondan çok daha iyi planlanması gerekiyor. Zira bu sezon yaşanan sıkıntıların belirli bir kısmı da plansızlıktan geldi ve bu durum da taraftarları üzdü.