Ankaraspor 1461 Trabzon’u Konuk Etmeye Hazırlanıyor

Türkiye’nin başkenti olarak ayrı bir öneme sahip olan Ankara; uzun yıllar Süper Lig’de Ankaragücü ve Gençlerbirliği ile temsil edildi. Fakat, her iki takımın da 2020 – 2021 sezonunda Süper Lig’den düştüğünü söyleyebiliriz. Ankaragücü; 2021 – 2022 sezonunu ilk ikide tamamlayarak yeniden Süper Lig’de mücadele etme hakkını kazandı.

Ankara’da Gençlerbirliği ve Ankaragücü dışında farklı futbol kulüpleri de bulunuyor. Onlardan birisi de Ankaraspor! Ankaraspor’un hatrı sayılır bir seyircisi mevcut! Fakat, takımın bu sezon başarılı olamadığını ve beklentileri karşılayamadığını söyleyebiliriz.

Ankaraspor – 1461 Trabzon Maçı Hangi Gün?

2021 – 2022 sezonunda 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Ankaraspor; 38. haftada 1461 Trabzon FK ile karşı karşıya gelecek. 7 Mayıs 2022 Cumartesi gününün programında yer alan maçın başlama saati 15.00!

Ankaraspor; maç öncesinde ligde dokuzuncu sırada yer alıyor. 1461 Trabzon FK ise ikinci sırada bulunuyor. Ankara ekibi; Osmanlı Stadı’nda oynanacak maçta saha ve seyirci avantajına sahip! Fakat, karşısında son derece güçlü bir takım bulacak. Bir başka deyişle, işi bir hayli zor!

Ankaraspor; sezon başından bu yana çok üzdüğü taraftarını mutlu etmek adına rakibini yenmeyi amaçlıyor.

Ankara Ekibi Beklentileri Karşılayabildi Mi?

Ankaraspor; bu sezon 2. Lig Kırmızı Grup’ta toplam 37 maça çıktı. Bu maçların 14’ünü kazanma başarısını gösterdi. 12 maçtan beraberlikle ayrıldı. 11 maçı kaybederek taraftarlarını üzdü. Atmış olduğu 53 gole karşılık olarak kalesinde 40 gol gördü. 37 haftada 54 puan toplayan Ankaraspor; daha önce de söylediğimiz gibi dokuzuncu sıraya yerleşti.

Bu maç; Ankaraspor’un 2021 – 2022 sezonundaki son maçı olacak. 2. Lig Kırmızı Grup’taki maçlar bu hafta sona eriyor. Ankaraspor’un ligi daha iyi bir sıralamada bitirme şansı bulunmuyor. Fakat, 10. sıradaki Somaspor’un maçını kazanması halinde dokuzuncu sıraya çıkma ihtimali mevcut! Bir başka deyişle, Ankaraspor; kendi seyircisi önünde 1461 Trabzon FK’dan puan almak zorunda!

Ankaraspor’un Hangi Oyuncuları Bu Maçta Fark Yaratabilir?

Ankaraspor; diğer 2. Lig Kırmızı Grup takımlarına kıyasla daha zayıf bir kadroya sahip! Bu yüzden, sezon içerisinde birçok sıkıntı yaşadı. Takımın transfere ihtiyacı vardı. Fakat, maddi sebeplerden dolayı gerekli yerlere gerekli transferler yapılamadı. Ankaraspor’u Aralık ayının sonundan beri İlker Püren çalıştırıyor. Genç teknik adam; takıma bir ivme kazandırsa da üst sıralara taşıma konusunda başarılı olamadı.

Ankaraspor’un 1461 Trabzon FK karşısındaki en önemli kozu Şahin Fıstıkçı olacak. 1994 doğumlu sağ kanat oyuncusu; bu sezon 33 maçta sahada yer aldı. 2 bin 308 dakika ile takımın en çok süre alan isimlerinden birisi oldu. Bu maçlarda dokuz gol atmayı başardı. Kısıtlı kadrosu ile mücadele eden takımın en golcüsü olarak dikkat çeken Şahin Fıstıkçı; 1461 Trabzon FK karşısında da golünü atabilir.