Erdal Öztürk Menemenspor Radarında

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta fark yaratmak bir yana dursun vasatı dahi aşamayan Ankaraspor, gelecek sezonun hazırlıklarına henüz tam olarak başlamış veya başladıysa da bu durumu resmiyete dökmüş değil. Transfer sürecinin şimdilik yavaş ekiplerinden biri olarak görünen Ankara temsilcisinde geride kalan hayal kırıklığı sezonunda fark yaratan bazı oyuncular da oldu. Erdal Öztürk bu isimlerden biriydi ve Mavi Beyazlı forma altında sergilediği performansla taraflı tarafsız tüm futbolseverlerden alkış toplamıştı.

Ege bölgesine yönelik yerel haberleriyle öne çıkan Yeni Asır Gazetesi, bu sezon TFF 1.Lig’de sergilediği başarısız performans nedeniyle 2.Lig’e düşmekten kurtulamayan Menemenspor’un başarılı oyuncuya talip olduğunu haberlerine yansıttı.

Erdal Öztürk 1

Erdal Öztürk Gidici Olabilir

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup mücadelesinde beklentilerin çok ama çok altında kalan bir performans ortaya koyan Ankaraspor, vasatı aşamadığı için taraftarlarında ciddi bir hayal kırıklığı uyandırdı.

Mavi Beyazlı ekibin sergilediği vasat ve isteksiz performans, teknik direktör konusunda yapılan hamlelerden istenen verimin alınamaması gibi durumlar camiada belirli bir huzursuzluğu ortaya çıkarttı.

Tüm bunlarla birlikte gelecek sezona dair de tam olarak bir çalışmanın gündeme gelmemesi taraftarları endişelendiriyor. Teknik Direktör koltuğuna İbrahim Çelik’i getiren ve sportif direksiyonda herhangi bir değişikliğe gitmeyeceğini açıklayan Ankara temsilcisinde bu iki haberden başka herhangi bir resmi karar söz konusu değil.

Öte yandan diğer takımlar gelecek sezonun hazırlıklarına çoktan başladılar ve transfer dönemi daha yeni başlamış olmasına rağmen pek çoğu birçok transferi açıkladılar. Ligin yeni yüzlerinden biri olan ve geçen sezon TFF 1.Lig’de başarısız bir performans sergileyen Menemenspor da kuşkusuz transfer döneminin hareketli takımlarından biri olacak.

Nitekim Ege bölgesine dair yerel haberleriyle tanınan Yeni Asır Gazetesi, İzmir temsilcisinin bu sezon Ankaraspor’un en parlak oyuncularından biri olduğu yönünde övgüler alan oyuncusu Erdal Öztürk konusunda ilgili olduğunu iddia etti.

Yeni Asır’ın haberine göre Erdal Öztürk transferiyle alakalı olarak iki ekibin kurmayları kısa süre içerisinde bir görüşme gerçekleştirecekler.

Başarılı Oyuncunun Kariyeri

Geride kalan sezonda Ankaraspor formasıyla 35 maçta rakip fileleri 8 kez havalandırmayı başaran gurbetçi futbolcu, en fazla forma şansı bulan isimlerin başında gelirken, istikrarıyla da göz doldurdu. Kariyerine Alman ekibi Hertha Berlin altyapısında başlayan Erdal Öztürk, Hoffenheim, Bayern Münih II, Kayserispor, Adana Demirspor, Karagümrük, Keçiörengücü ve Balıkesirspor’un formalarını da giydi.

Bu sezonun tartışmasız en önemli ismi olan Erdal Öztürk’ün ligin kalitesinin üstünde bir kaliteye sahip olduğu kesin. Bununla birlikte Ankara temsilcisinde 26 yaşındaki oyuncunun da elden gitmesi ihtimalinin çok da keyifli bir ihtimal olmadığını belirtmekte fayda var.

Zira taraftarlar bu kötü sezondan geriye kalan en değerli olay olarak Erdal’ın performansını öne çıkarıyorlar ve onun gidişatı da bir deprem etkisi yaratacaktır.