Ankaraspor’un Hocası Adım Adım

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta gösterdiği performansla taraftarlarında derin bir hayal kırıklığı uyandıran Ankaraspor’da sezona Taner Taşkın ile başlanmış ancak değişikliğe gidilerek İlker Püren ile devam edilmişti. Püren ile sezon sonunda yollarını ayırmak zorunda kalan Mavi Beyazlı takım teknik direktör arayışlarına devam ediyor ancak genç teknik adam artık adım adım Sakaryaspor hocası olmaya doğru gidiyor. Sakaryaspor’un şampiyonluğunda takımın başında bulunan Tuncay Şanlı’nın takımdan ayrıldığının açıklanmasından sonra İlker Püren’in Sakarya temsilcisine gitmesine artık kesin gözüyle bakılıyor.

Yaklaşıyor Yaklaşmakta Olan

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta iki farklı teknik direktörle çalışan Ankaraspor,  Taner Taşkın’ı gönderdiği için mi daha pişmandır yoksa İlker Püren’i kaptıracağı için mi bunu bilmek çok zor.

Zira Taner Taşkın Ankaraspor’dan ayrıldıktan sonra bir başka Ankara temsilcisi Keçiörengücü’nde kimsenin tahmin edemeyeceği kadar iyi bir performans sergiledi ve takımı kümede tutarak çok değerli bir iş yaptı.

Aynı şekilde İlker Püren de Mavi Beyazlı takımda genel olarak kötü bir iş çıkarmadı ancak vasatı da çok aşamadı. Bu durumu genç teknik adamın potansiyeline veren Ankaraspor yöneticileri gelecek sezonlarda bu potansiyelin ortaya çıkmasıyla başarıya ulaşabileceklerini düşünüyorlardı.

Ancak İlker Püren aynı paralelde düşünmüyor olacak ki sezon sonunda takımdan ayrılmak konusunda net bir tavır sergiledi. Nitekim bu ayrılık gerçekleştikten sonra Püren adına çok beklenecek bir süre de geçmeden yeni takım belli olacak gibi görünüyor.

Bu sezon yine TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Sakaryaspor farklı bir şekilde şampiyon olduktan sonra son haftalarda takımın başına getirdiği Tuncay Şanlı ile de yollarını ayırdığını açıkladı. Bu açıklamadan sonra artık tüm yollar İlker Püren’e çıkıyor ve bir anlamda yaklaşmakta olan yaklaşıyor.

Ankaraspor Ne Yapacak

Öte yandan İlker Püren’in takımın başına getirilecek olması Sakaryaspor adına belirli bir vizyonu da temsil ediyor. Zira takım belki de duygusal davranıp altyapısından yetişen ve birlikte şampiyon olduğu hocası Tuncay Şanlı ile yola devam edebilirdi.

Ancak daha deneyimli ve başarılı görünen bir genç teknik adamla anlaşma noktasına gelindi. Bu durum aslında takımın TFF 1.Lig’de de iyi işler yapmak istediğini net bir şekilde ortaya koyuyor. Bu bağlamda sorulması gerekense Ankaraspor’un ne yapmak istediği.

Zira Mavi Beyazlı takım adına bu sezon kelimenin tam anlamıyla kayıp olarak geçti ve gelecek sezonların da böyle geçecek olması ihtimali taraftarları haklı olarak tedirgin ediyor. İşte bu nedenle Ankaraspor’un da en kısa sürede kendisine belirlediği politikaya uygun bir teknik adamla el sıkışması gerekiyor.

Ankara temsilcisi adına sezonun belirli bir vasatlıkta geçmiş olması en azından daha kötü bir senaryoya nazaran iyi fakat kıyası iyiden mi yoksa kötüden mi yapmak gerektiği de camiaya kalmış durumda.