Ankaraspor’da Teknik Direktör Pişmanlığı

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta beklentilerin altında kalan bir performans sergileyen Ankaraspor, bu performans konusunda herhangi bir problem yaşamasa da teknik direktör İlker Püren takımla aynı görüşte değildi. Sezon bitiminden sonra genç teknik direktörle yapılan görüşmelerden mecburi bir ayrılık kararı çıkarken Başkent temsilcisinin yöneticileri bu ayrılığın genç teknik adam tarafından istendiğini dile getirmişlerdi. Öte yandan İlker Püren’den önce sezonun ilk 8 haftasında takımı yöneten Taner Taşkın ise Mavi Beyazlı ekipten ayrıldıktan sonra göreve geldiği Ankara Keçiörengücü’nde ligin en iyi performanslarından birini göstererek ilk kulübünü pişman etti.

Puanlara Doymayan Hoca

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup mücadelesinde istediği skorları almak konusunda oldukça zorluk çeken takımlardan biri olan Ankaraspor, bu bağlamda iyi bir sezonu geride bırakamamış olmanın hüznünü yaşıyor.

Mavi Beyazlı takım gerçekten çok vasat bir görüntü sergiledi ve bu durum taraftarlarını da ister istemez hüsrana uğrattı. Bununla birlikte takımın genç teknik direktörü İlker Püren de sezon bittikten sonra takımdan ayrılmak konusunda ısrarcı davrandı.

Genç teknik adamı ikna etmek konusunda başarılı olamayan Ankaraspor yönetimi yapılan ayrılık açıklamasında da ayrılığın İlker Püren tarafından istendiğini net bir şekilde ifade etti. Bununla birlikte genç teknik adamdan önce Ankara temsilcisinde görev yapan Taner Taşkın da buradan ayrıldıktan sonra yine başkentte kalmış ve Ankara Keçiörengücü’nün başına geçmişti.

Eflatun Beyazlı ekibi küme düşme hattında devralan Taşkın, gösterdiği başarılı performansla Ankaraspor tarafında pişmanlık yaratmış olmalı. İlker Püren de en az Taner Taşkın kadar kaliteli bir teknik adam ancak Taşkın ile 8 maç çalıştıktan sonra yol ayrılığına giden Ankaraspor’da yıldızı bir türlü uyuşmadı denilebilir.

Sıralamada Üstlerde

Öte yandan Taner Taşkın Ankaraspor’da da kötü bir performans sergilememişti. Mavi Beyazlı ekibin teknik direktörü olarak sahaya çıktığı 8 maçta topladığı 14 puanla iyi bir başlangıç yapan Taşkın görevine devam etmiş olsa belki Ankaraspor adına çok daha iyi olabilirdi.

Ankara Keçiörengücü’nde göreve geldikten sonra Eflatun Beyazlı ekibi iyiden iyiye toparlayan 49 yaşındaki teknik adam, Keçiören temsilcisinde görev yaptığı 27 TFF 1.Lig maçında 12 galibiyet, 8 beraberlik ve 7 mağlubiyet gördü.

Topladığı 44 puanla birlikte oldukça dikkat çeken bir iş çıkartan Taşkın, aynı zamanda ligin ikinci döneminde en çok puan toplayan teknik adamlardan biri olarak da iyi bir başarı yakaladı. Küme düşmesi muhtemel takımlar arasında gösterilen Ankara Keçiörengücü’nü orta sıralara kadar taşıyan Taşkın, Eflatun Beyazlı camiada da kendisini sevdirmeyi başardı.

Ankara temsilcileri arasında yapılan bu teknik direktör değişiminden Ankaraspor’un kârlı çıkmadığı net bir şekilde ortada. Pek tabii bugün artık her şey sonlandıktan sonra bu durumla alakalı olarak eleştiri yapmak çok daha kolay ancak Ankaraspor’un başarısızlığı sezonun ortasında da belliydi.