Ankaraspor’un Eski Hocası Sakaryaspor İle Anılıyor

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup mücadelesinde beklentilerin çok altında kalan Ankaraspor, ligin bitiminden sonra genç teknik direktörü İlker Püren ile yollarını ayırmak zorunda kalmıştı. Mavi Beyazlı ekibin pek de razı olmadığı bu ayrılıktan sonra basına yansıyan haberler genç teknik adamın çok da boş kalmayacağı yönünde. Zira söz konusu haberlerde İlker Püren’in adı başta Sakaryaspor olmak üzere pek çok farklı takımla anılıyor.

Herkes Kendi Yoluna

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta beklentilerin altında kalan bir performans ortaya koyan Ankaraspor, puan cetvelinde de vasatı aşmayı başaramamış ve bu durum taraftarlarda ciddi bir hayal kırıklığı yaratmıştı.

Mavi Beyazlı ekibin bu durumu gerçekten can sıkıcı bir hal almaya devam ederken gelecek sezonun planlamalarına başlamadan tüm planların rafa kaldırılması gerekti. Zira takımın genç teknik direktörü İlker Püren Ankaraspor kariyerini sonlandırmak istedi ve yönetim bu konuyla alakalı olarak ne kadar ısrarcı olsa da Püren bu ısrarı geri çevirdi.

Genç teknik adamın oldukça potansiyelli olduğu biliniyor. Bununla birlikte kuvvetle muhtemel Ankaraspor projesi Püren’i heyecanlandırmamış olacak ki iki taraf arasındaki ayrılık bir anda gerçekleşti.

Basında yer alan haberlere göreyse genç teknik adam yeni bir iş bulmak konusunda pek beklemeyecek. Zira bu haberlerde yer alan ifadelere göre bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’u başarıyla tamamlayan Sakaryaspor bir üst lige başlarken İlker Püren’i takımın başında görmek istiyor.

Bir Üst Lig

Ankaraspor bir sonraki sezona da TFF 2.Lig’de başlayacak ancak Sakaryaspor bu sezon aynı ligin kırmızı grubunda şahane bir performans sergileyerek farklı bir şekilde şampiyon olmayı başardı. Bu bağlamda İlker Püren ile Sakarya temsilcisi arasındaki bu birliktelik gerçeğe dönüşürse İlker Püren aslında çok da iyi bir performans ortaya koymamış olmasına rağmen bir üst lige çıkış yapmış olacak.

Bu bağlamda genç teknik adamın kararını çok da yadırgamamak lazım. Zira Ankaraspor gelecek sezonlara dair yaptığı planları tam olarak şeffaf bir şekilde paylaşan bir ekip değil ve iki taraf arasında heyecan verici bir birliktelik yaşanmadıysa Sakaryaspor hemen hemen her teknik direktörün aklını çelebilir.

Güçlü kadrosu, yüksek futbol kültürü ve tutkulu taraftarıyla Püren gibi teknik direktörleri etkileme konusunda oldukça avantajlı olan Sakarya temsilcisi şu anda eski Fenerbahçe oyuncusu da olan Tuncay Şanlı tarafından idare ediliyor.

Sezon içerisinde teknik direktör değişikliklerine gitmek zorunda kalan Sakaryaspor, Yılmaz Vural ile de el sıkışma noktasına gelmiş ancak sonrasında bu anlaşma sağlanamamıştı. Ancak Tuncay Şanlı geldiğinde de takım iyi bir noktadaydı ve genç teknik adama sadece birkaç maçlık görevi yerine getirme yükü bindi.

Bu yükü iyi taşıyan Şanlı, gençliğinde top koşturduğu kulübünde bu sefer teknik direktör olarak şampiyonluk yaşadı.