Ankaraspor’dan Paşa’ya Bir Yolcu Daha

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig’de yarattığı hayal kırıklığıyla tepki toplayan Ankaraspor, gelecek sezonu da neredeyse hiç kolay geçiremeyecek gibi görünüyor. Mavi Beyazlı ekibin kadrosuna transfer takviyesi yapmak konusundaki eksikliği ve kadrosundaki oyuncuları elinde tutmak konusundaki acemiliği taraftarlarının canını yakıyor. Geçtiğimiz haftalarrda 2 oyuncusunu birden Süper Lig’in flaş ekibi Kasımpaşa’ya gönderen başkent temsilcisinde bir oyuncunun daha Lacivert Beyazlı ekibin yolunu tuttuğuna dair iddialar var. 

Pilot Kulüp Gibi

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta beklentilerin çok altında kalan bir performans sergileyen Ankaraspor, bununla birlikte gelecek sezona yönelik olarak umut veren açıklamalar yapmış ve taraftarını inandırmıştı ancak işin rengi öyle olmayacak gibi görünüyor.

Başkent ekibi henüz resmi olarak bir transferi kadrosuna kattığına dair açıklama yapabilmiş değil. Bu durum taraftarın yeteri kadar canını yakmaya devam ederken bir de eldeki oyuncuların teker teker kadrodan ayrılıyor olması gelecek sezon adına taraftarın endişelenmesindeki en temel sebeplerden. 

Mavi Beyazlı ekipte bilhassa gelecek vaat eden genç oyuncularla yollar ayrıldıkça taraftarın tepkisi büyüyor. Gelecek sezona pek çok bilinmez içerisinde girecek gibi görünen Başkent temsilcisinin bu noktada nasıl bir iş çıkaracağını tüm camia daha çok merak etmeye başladı.

Bununla birlikte basında yer alan haberlere göre Ankaraspor’dan bir oyuncu daha Kasımpaşa’ya transfer oldu. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda 2 oyuncu birden Kasımpaşa’ya giderken şimdi bir iddianın daha gelmesi Ankaraspor’un Kasımpaşa’ya pilot kulüplük yaptığına dair eleştirileri de ortaya çıkarabilir.

Ajansspor’dan Salim Manav’ın haberine göre Kasımpaşa, Ankaraspor’dan Recep Yemişçi’yi satın alma opsiyonu ile kiraladı. Satın alma opsiyonunun ise zorunlu olmadığı öğrenildi.

Oyuncunun Kariyeri 

1 Ocak 1999 doğumlu Recep Yemişçi, Bucaspor altyapısında futbola başladı. Altınordu altyapısına geçen savunma oyuncusu, İzmir kulübünün alt yaş kategorilerinde gösterdiği performans ile A takıma yükseldi. Niğde Anadolu’da 2 sezon kiralık olarak forma giyen Recep, Temmuz 2021’de Ankaraspor’a transfer oldu.

Geçtiğimiz sezon 36 maçta görev alan 23 yaşındaki stoper, 2 kez rakip fileleri havalandırmayı başardı. Recep Yemişçi, 10 karşılaşmada sarı kart gördü.

Savunmasındaki temel problemleri çözmek yerine savunmacılarını takımdan göndermek yolunu seçen Ankaraspor adına işler her geçen gün daha da zorlaşıyor. Mavi Beyazlı ekipte taraftara hâlâ daha doğru düzgün açıklamaların yapılmıyor oluşunun da süreci daha zor hale getirdiğini ifade etmek yanlış olmaz.

Bu noktada kurumsal iletişimin kulüpler adına ne kadar etkili olduğu da bir kez daha ortaya çıkıyor. Bir şekilde işlerin anlatılabilmesi ve daha şeffaf yönetimlerin sergilenebilmesi adına bu konuya gereken değeri vermek gerekiyor.

Zira diğer türlü Ankaraspor gibi önemli bir ekip sanki hiç sıkıntısı yokmuş gibi durmadan Kasımpaşa’ya oyuncu gönderen bir kulüp tarzında kötü ve can sıkacak bir imaja sahip olabiliyor.