Ankaraspor Bir Oyuncuyu Daha Kaptırabilir

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta hayal kırıklığı yaratan bir performans ortaya koyan Ankaraspor, gelecek sezon yine aynı seviyede ancak bu sefer Beyaz Grup’ta var olma mücadelesini ortaya koyacak. Bununla birlikte Ankara ekibinin aynı grupta yer aldığı rakipleri kadrolarını güçlendirmek adına ciddi yatırımlar yaparken Mavi Beyazlı ekip genel olarak kadrosunda tutamadığı oyuncularla gündeme geliyor. Bu oyunculardan birisinin de Kadir Yazıcı olacağı iddia ediliyor. Basında yer alan haberlere göre geride kalan sezonda TFF 1.Lig’de küme düşen ve Elmas Grup tarafından devralınan Menemenspor, 25 yaşındaki sol beki kadroya katmak için temaslara başladı.

Kimse Kalmadı

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig Kırmızı Grup mücadelesinde beklenilenlerin çok altında kalan ekiplerden biri olan Ankaraspor, gelecek sezona yönelik olarak çalışmalarıyla taraftarlarını üzmeye devam ediyor.

İlker Püren’in ayrılığından sonra yola İbrahim Çelik ile devam etme kararı alan başkent temsilcisinde hazırlıklar günde 2 idman olarak devam ediyor ancak her geçen gün idman yapan oyuncu sayısı düşüyor.

Artık eskisi kadar kuvvetli bir cazibe merkezi olarak görülmeyen Mavi Beyazlı kulüpte oyuncuların birçoğu daha iyi hedefleri olan veya daha iyi maaşlar veren rakipleri tercih ediyorlar.

Nitekim gelecek sezon 2.Lig Beyaz Grup’ta yer alan takımların kadrolarına bakıldığında birçok oyuncunun geçen sezon Ankaraspor forması terlettiği net bir şekilde görülüyor. 

Sıradaki Kadir Olabilir 

Basında yer alan haberlere göre bu ayrılık zincirine bir halka daha eklenebilir. Ege bölgesinin yerel haber gazetelerinden biri olan Yeni Asır’da yer alan habere göre geçtiğimiz sezon TFF 1.Lig’de kümede kalmayı başaramayan Menemenspor, Ankaraspor’un sol beki Kadir Yazıcı’yı listesine almış durumda.

Hatırlanacağı üzere Süper Lig’e yükselen Altay’ın genç başkanı Özgür Ekmekçioğlu görevinden bir süre sonra istifa etmiş ve yerine bir başkasının geçmesi adına karar alınmıştı. Bununla birlikte Ekmekçioğlu ve ailesi futbolda yatırım yapmaya devam etme kararı aldılar ve Menemenspor, bu ailenin şirketi olan Elmas Grup’a devredildi. Yeni yatırımcısıyla birlikte başarılı işler çıkartmayı hedefleyen İzmir temsilcisi de kadroyu güçlendirmek adına kancayı Kadir’e taktı. 

Geçtiğimiz sezon Başkent temsilcisinde 21 karşılaşmada forma giyen 25 yaşındaki sol bek için ilk temasın kurulduğu ifade edildi. Takımıyla sözleşmesi sona eren ancak 1 sene daha uzatma opsiyonu bulunan sol bek Kadir Yazıcı için Başkent ekibinin yönetiminin vereceği karar merakla bekleniyor.

Öte yandan Ankaraspor taraftarlarını da derin bir hüzün kaplamış durumda. Gelecek sezonun geride kalan sezondan daha iyi olabileceğine dair ciddi bir umut ve inanç taşıyan Mavi Beyazlı taraftarlar kadronun her geçen gün daha da zayıflaması karşısında çaresiz ve şaşkın bir şekilde kalmış durumdalar.

Bakalım Ankara temsilcisinin yöneticileri gerek Kadir gerekse de diğer oyuncularla ilgili nasıl karar alacak?