Ankaraspor’da Transfer Yasağı Devam Ediyor

Ankaraspor 2019 yılı yaz döneminde aldığı transfer yasağını henüz kaldıramadı. Osmanlıspor adını 2020-2021 futbol sezonu başında Ankaraspor olarak değiştiren kulüp yeni bir kulüp yapılanmasına gitmişti. Ankaraspor kulübünün yüksek miktarda borcu vardı ve ödenemeyen borçlar sebebiyle transfer yasağı almıştı.

Ankaraspor’un devam eden ve hatta daha da kötüye giden finansal sıkıntıları transfer yasağının da kaldırılmasını zorlaştırıyordu. Ankaraspor Kulübü yönetimi 19 Ağustos tarihinde yaptığı açıklama ile transfer yasağının kaldırılamadığını belirtmişti. Kulüp yönetimi transfer yasağının kalkması için talepte bulunduklarını ama bu talebin kabul olmadığını ifade etmişti.

En Genç Takım

2020-2021 futbol sezonuna eksik olan kadrosunu transfer yasağı sebebiyle tamamlayamadan başlayan Ankaraspor’da 4 Eylül tarihinde isim değişikliği yapılmıştı. Ankaraspor isim değişikliğinin ardından 1 hafta içinde transfer yasağını kaldıracaklarının müjdesini vermişti. Fakat aradan geçen bu süreye rağmen Ankaraspor’da transfer yasağı kalkmadı. Ankara ekibi eksik futbolcularını alt yapı takımından gelen futbolcular ile tamamlıyor. Bu sebeple mor sarılı takım en genç kadroya sahip olan takım özelliğini de elinde tutuyor.

Güncel Yazılar