ANKARASPOR’DA, TEKNİK DİREKTÖRLÜK KOLTUĞU BOŞ KALDI

TFF 1. Lig’de Ankaraspor’da gidişatın kötü gitmesi ve alt sıralardan bir türlü kurtulamaması sonucunda Ankaraspor Teknik Direktörü Mustafa Özer ile yollar ayrıldı.

Mustafa Özer, sezona Eskişehirspor’dan başlamış gerçekleştirilen 3 maçtan sonra Eskişehir ekibinden ayrılmıştı. Ankaraspor Teknik Direktörlüğü görevine gelen Mustafa Özer, ligde çıktığı 6 maçta 1 galibiyet, 2 beraberlik, 3 de mağlubiyet aldı.

Ziraat Türkiye Kupası 5. Eleme Turu’nda Ankaraspor, Ümraniyespor berabere sonuç alsa da tek maç eleme usülüne göre oynanan mücadelede uzatmalara ve penaltılara gidildi.

ANKARASPOR KUPAYA VEDA EDİNCE MUSTAFA ÖZER İLE YOLLAR AYRILDI

Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur maçında penaltı vuruşları sonucunda Muğlaspor adını bir üst tura yazdırırken TFF. 1. Lig’de 17. Sırada yer alan Ankaraspor kupaya veda etti.

Kupaya veda edilen Ümraniyespor maçının ardından Mustafa Özer: “Takım halinde savunmayı iyi yapan bir takımım vardı. Bizim zaten en büyük sıkıntımız 3. bölgede gol yollarında. Onu da inşallah çözersek daha iyi olacak. Çalışıp Ankaraspor’u iyi yerlere getirmek istiyoruz.” İfadelerini belirtmişti.

Ankaraspor Kulübü’nden yapılan açıklamaya göre elde edilen kötü sonuçlardan sonra Ankaraspor eski Teknik Direktörü Mustafa Özer ile karşılıklı anlaşarak yollar ayrıldı.

ANKARASPOR’UN YENİ TEKNİK DİREKTÖRÜ “MEHMET AK” OLDU

TFF 1. Lig ekibi Ankaraspor’da Teknik Direktör Mustafa Özer ile yoların ayrılmasından sonra boş kalan teknik direktörlük koltuğuna Mehmet Ak getirildi.

Ankaraspor’un bu sezondaki 4. Teknik hocası olan Mehmet AK’ın yardımcılıklarını Hasan Vural (yardımcı antrenör), Bahaddin Türkarslan (atletik performans), Volkan Arat (atletik performans), Ahmet Özdemir (maç performans) ve Habip Anapal’ın (kaleci antrenörü) yapacağı duyuruldu.

TFF 1. Lig’de çıktığı 13 maçtaan elde ettiği 9 puan ile 17. sırada yer alan Ankaraspor, bu sezonki 4. teknik direktörüyle birlikte çalışacak. Ankaraspor, sezona Ali Güneş’le başlayıp, İsmet Özdemir ve Mustafa Özer’le devam etmişti. Başkent temsilcisinde Mustafa Özer ile de yolların ayrılmasından sonra Ankaraspor Kulübü’nün yaptığı açıklama ile karşılıklı anlaşarak yolların ayrıldığı Mustafa Özer’in yerine, Mehmet Ak’ın takımın başına geldiği duyuruldu. Ankaraspor’da, artık teknik direktörlük görevini 38 yaşındaki Mehmet Ak yürütecek.