Ankaraspor 1 Puana Razı Oldu

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig müsabakaları kapsamın 14. hafta mücadelesinde Ankaraspor evinde Ümraniyespor’u ağırladı.

Karşılaşmadan gol sesi çıkmaması nedeniyle 0-0’lık skorla biten maç sonunda Ankaraspor ve Ümraniyespor ekipleri 1’er puan aldı.

Ankara Yenikent Osmanlı Stadı’nda oynanan karşılaşmada Mert Bulut, Kemal Elmas ve Arda Kardeşler hakem olarak görev yaptılar.

Takım kadroları şu şekildeydi

4-3-3 formasyonuyla sahaya çıkan Ankaraspor‘da ilk 11 şu şekildeydi. Kalede Berk Balaban, Sol bekte Mahmut Akan, Sağ bekte Ali Ülgen, Stoperler Fatih Kızılkaya ve Gökhan Akkan, Ortasaha 3’lüsü Emre Can Atila, M. Stanojević, Barış Zeren, Sağ açıkta E. Ayuk, Sol Açıkta Beykan Şimşek ve B. Umar da Santrafor olarak sahaya çıktı.

  Ankaraspor’un yedekleri ise Berk Balaban, Ali Ülgen, Gökhan Akkan, Mahmut Akan, Fatih Kızılkaya, M. Stanojević, Emre Can Atila, Barış Zeren, E. Ayuk, B. Umar, Beykan Şimşek şeklindeydi.

4-2-3-1 formasyonuyla sahaya çıkan Ümraniyespor’un ilk 11’i şu şekildeydi. Sağ bekte Alaaddin Okumuş, sol bekte Ercan Coşkun, stoperler Alim Öztürk ve T. Glumac, Defansın önündeki 2’li Gökhan Süzen ve B. Artarslan, Hücum hattının sağında K. Mayi, Solunda H. Gomis ve ortasında C. Akabueze, Forvette ise Moussa Sow ilk 11 olarak sahaya çıktı.

Ümraniyespor’un yedekleri ise Göktüğ Bakırbaş, Mustafa Eser, Mustafa M. Uslu, Okan Derici, Hüseyin Çolak, Turgut Doğan Şahin, Emirhan Çalışkan, I. Camara şeklindeydi.

Karşılaşmadan önemli anlar

Karşılaşmanın 9. dakikasına girilirken Ümraniyesporli futbolcu Gomis sol kanattan kanattan içeriye topla girdi. Ceza sahasına girdiğinde ikili mücadele sonra yerde kalmasıyla Ümraniyesporlu futbolcular penaltı kararı bekledi ancak hakem Arda Kardeşler’den penaltı kararı çıkmadı.

Karşılaşmanın 32. dakikasında Gökhan’ın ortaha saha çizgisinden sol kanada, Ercan’a gönderdiği topta Ercan’ın içeriye ortası sonucunda Moussa Sow kaleciyle karşı karşıya kaldı ancak zeminin de azizliğine uğrayarak pozisyondan sonuç alamadı.

Karşılaşmanın 34. dakikasında Ankaraspor’un yaptığı top kaybı sonrasında C. Akabueze topla Ankaraspor yarı sahasına geçti. Ceza sahası önünde Gomis ile paslaşan C. Akabueze topla ceza sahası içine girdi içeriye doğru sert gönderdiği topta Moussa Sow’un vuruşu üstten auta çıktı.

Karşılaşmanın 39. dakikasında Ümraniyespor yarı sahasında topla buluşan Mahmut Akan topu Barış Zeren’e aktardı. Barış Zeren atağın yönünü sağ kanada çevirdi.

Topla buluşan genç Ali Ülgen iyi bir driblingle topu ceza sahasının sağına taşıdıktan sonra yaptığı yerden ortasında Ayuk’un sert şutu az farkla kalenin sağından auta çıktı. Karşılaşma’nın ilk devresi 0-0’lık skorla bitti.

51. dakikada Ümraniyespor’un kullanmış olduğu serbest vuruşta Alaaddin Okumuş’un ceza sahasına gönderdiği topta Alim Öztürk kale ile burun burunayken topa dokunamadı ve top auta çıktı.

Karşılaşmanın 54. dakikasında Beykan Şimşek attığı şık çalımlardan sonra uzaktan sert bir vuruş yaptı ancak savunmaya da çarpan top kornere çıktı.

87. dakikada Gökhan Süzen in pasında ceza sahası önünde topla buluşan Akabueze ceza sahasına girdi topu düzeltti sonrasında içeriye çevirdiği topta Alaaddin Okumuş’un şutundan sonuç gelmedi.