ANKARASPOR MUSTAFA ÖZER İLE YOLLARINI AYIRDI

TFF 1. Lig’de kötü sonuçlar elde eden Ankaraspor, Teknik Direktör Mustafa Özer ile yollarını ayırdı.

Ankaraspor yönetimi, Lig’deki kötü gidişatın bir türlü düzelememesi ve alt sıralarda kalınması dolayısıyla Teknik Direktör Mustafa Özer ile karşılık anlaşarak yollarını ayırdı. Kulübün yaptığı açıklamaya göre, Ankaraspor’da boş kalan teknik direktörlük koltuğuna 38 yaşındaki genç Mehmet AK getirildi.

Mustafa Özer, sezona Eskişehirspor’un çalıştırıcısı olarak başlamışken 3 maç sonunda ekipten, Eskişehirspor’dan ayrılmıştı. Teknik Direktör Mustafa Özer yönetimi ile TFF 1. Lig ekibi Ankaraspor, çıktığı 6 Lig maçında 1 galibiyet elde ederken, 2 kez beraberlik ve 3 kez mağlubiyet aldı.

MUSTAFA ÖZER “ANKARASPOR’U İYİ YERLERE GETİRMEK İSTİYORUZ” DEMİŞTİ

Ankaraspor’un eski Teknik Direktörü Mustafa Özer, berabere sonuç alınan Bereket Sigorta Ümraniyespor karşılaşmasının ardından açıklamada bulunmuştu.

Mustafa Özer: “Öncelikle oyuncularımı kutluyorum. Çok iyi mücadele ettiler. 90 dakika hatta 94 dakika boyunca çok güzel mücadele ettiler. Soyunma odasında tebrik ettim. Kazansak çok iyi olacaktı ama maç berabere bitti. Ümraniyespor’u da tebrik ediyorum.

Oyuna baktığımız zaman çok pozisyonlarımız vardı. Onların da bir iki tane pozisyonları vardı. Ama oyunun geneline baktığınız zaman; takım halinde savunmayı iyi yapan bir takımım vardı. Bizim zaten en büyük sıkıntımız 3. bölgede gol yollarında.

Onu da inşallah çözersek daha iyi olacak. Maçtan önce Beykan’ın dedesi vefat etmişti. Ona da baş sağlığı diliyorum. Sağ olsun bizi yalnız bırakmadı. Maçta da özveriyle oynadı. Çok genç bir takımım var. İlk defa oynattığım oyuncularım vardı bugün. Onlar da iyi oynadı. Onların adına da sevindim. Çalışıp Ankaraspor’u iyi yerlere getirmek istiyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

ANKARASPOR, TEKNİK DİREKTÖR MEHMET AK İLE ANLAŞTI

Ankaraspor Futbol Kulübü, teknik direktör Mustafa Özer ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdıktan sonra yeni teknik direktör arayışları içine girdi.

Kulübün yaptığı açıklamaya göre, Ankaraspor’da boş kalan teknik direktörlük koltuğuna 38 yaşındaki Mehmet AK getirildi.

Ankaraspor’un yeni Teknik Direktörü Mehmet Ak’ın yardımcılıklarını ise Hasan Vural (yardımcı antrenör), Bahaddin Türkarslan (atletik performans), Volkan Arat (atletik performans), Ahmet Özdemir (maç performans) ve Habip Anapal’ın (kaleci antrenörü) gerçekleştirecek.