Ankaraspor’da Püren Dönemi Nasıl Geçti

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup mücadelesinde istediklerini sahaya yansıtmak konusunda çok eksik kalan Ankaraspor, bu nedenle ciddi bir hayal kırıklığı yaşıyor. Mavi Beyazlı ekipte gelecek sezonun planlamalarına başlanması beklenirken gelen kötü haberinse bir şok etkisi yarattığını hatırlatmakta fayda var. Sezonun ortasında İlker Püren ile el sıkışarak kadroyu genç teknik adama emanet eden Başkent temsilcisi, başarılı teknik adamın takımdan ayrılması sonrasında bir kez daha teknik direktör arayışına girmek zorunda. Bununla birlikte Püren döneminin nasıl geçtiğine daha detaylıca bakmak gerekiyor.

Beklentilerin Altında

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup mücadelesinde büyük bir hayal kırıklığına uğrayan Ankaraspor’un bu büyük hayal kırıklığında pek de yalnız kalmadığını dile getirmekte fayda var.

Ankara ekibi ligin tamamlanan sezonunda istediklerini sahaya yansıtmak konusunda zorlandı ve bu konuyla alakalı devam eden tartışmalardan bir türlü yakasını kurtaramadı. Camiasını ve taraftarını derin bir üzüntüye sürükleyen Mavi Beyazlı takımın bununla birlikte teknik direktör tarafında da hayal kırıklığını anlamak güç değil.

Zira Ankaraspor İlker Püren ile yollarını ayırırken, bu kararın tek taraflı bir karar olduğunu ima eden bazı ifadeler kullandı. Kulüp tarafının pek razı olmadığı ayrılığın genç teknik adam tarafından istendiği dile getirilirken, Püren bu kulüpte yapabileceklerini tamamladığını düşünüyor olmalı.

Her ne olursa olsun bu sezon hem İlker Püren hem de Ankaraspor beklentilerin altında kalan bir performans sergilediler.

Sahada Başarı Yok

38 yaşındaki teknik adam Ankara ekiplerinin yakından tanıdığı bir isim ve kulübün de ifade ettiği gibi yüksek bir potansiyele sahip. Şehrin dinamiklerini ve camiaların isteklerini de bilen Püren bu bağlamda Ankara takımlarının vazgeçilmez isimlerinden birisi.

Bununla birlikte bu sezona Ankara Keçiörengücü’nün başında başlayan genç teknik adamın formsuzluğu orada da belli olmuştu. Eflatun Beyazlı ekibin başında 8 maça çıkabilen genç teknik adam bu maçlarda sadece 4 puan toplayabildi ve sezonun daha başında Ankara Keçiörengücü’nden ayrılmak zorunda kaldı.

Bir süre sonra bir alt ligdeki Ankara temsilcisine geçiş yapan genç teknik adamın burada da istenilenlerin altında kaldığı kesin. Sahaya İlker Püren’in teknik direktörlüğünde çıkılan 19 maçta Ankaraspor sadece 25 puan toplayabildi.

Bu bağlamda 1.32 gibi düşük bir puan ortalamasında kalan Ankara ekibine İlker Püren’in, İlker Püren’in de Ankaraspor’a iyi gelmediğini dile getirmek yanlış olmaz. Öte yandan takımın bu başarısızlığı tek bir paydaşa yıkmasının da çok gerçekçi olmadığı ortada.

Bu sezon oyuncular da yönetim de teknik ekipler de formda değillerdi. Takımın sezon başında yollarını ayırdığı Taner Taşkın’ın formunu bulması dahi ligin ikinci devresini buldu. Bu bağlamda Ankaraspor adına pek de iyi geçmeyen bu sezonda yaşanan başarısızlıktaki noktalarını çok iyi bir şekilde tahlil etmesi gerektiği kesin.