Ankaraspor Sol Beki Kaptırdı

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta hayal kırıklığı yaratan bir performans ortaya koyan Ankaraspor, gelecek sezon çok daha iyi işler çıkartabilmek adına hazırlıklarına devam ediyor. Mavi Beyazlı ekip bu bağlamda saha içerisinde çalışmaya devam ediyor ancak her gün bir başka oyuncunun ayrılığı da resmiyete kavuşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz dönemde birçok oyuncusunu başka kulüplere gönderen başkent temsilcisi, sol beki Orhan Aktaş’ı da İnegölspor’a kaptırmaktan kurtulamadı. 

Bitmeyen Ayrılıklar

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta istenileni bir türlü veremeyen ekiplerden biri olan Ankaraspor, önümüzdeki sezon çok daha başarılı bir takım olmak adına çalışmalarına devam ediyor.

Mavi Beyazlı ekibin bu çalışmalarına geride kalan sezonu tamamladıktan sonra görevinden ayrılan İlker Püren’in yerine getirilen İbrahim Çelik önderlik ediyor. Çift antrenman usulüyle hazırlıklarına devam eden başkent temsilcisinde asıl problem gitgide düşmeye devam eden kadro kalitesi.

Zira takımın zaten iyi bir kadrosu olmadığı ifade edilirken kalite kattığı düşünülen oyuncular da birer ikişer kulüpten ayrılıyorlar. Bu ayrılık zincirine eklenen son halka ise sol bek Orhan Aktaş oldu. 

28 yaşındaki gurbetçi futbolcu, İnegölspor ile anlaşmaya vardı. Bursa temsilcisinin resmiyete de döktüğü anlaşma 2 yıllık olarak belirtildi. Oyuncunun imza töreninde açıklamalar yapan Başkan Yardımcısı Abdurrahman Maksutlar, Orhan’a güvendiklerini ve transferlere devam edeceğini dile getirdi.

Orhan Aktaş ise İnegölspor gibi bir camiaya gelmiş olmaktan gurur duyduğunu ve burada şampiyonluk yaşamak istediğini ifade etti ve transferinde emeği geçenlere teşekkür ettiğini belirtti. 

Durum Değişmiyor

Mavi Beyazlı ekibin adı internette aratıldığı zaman eski oyuncularıyla alakalı haberlere rastlamak çok daha mümkün. Bu da aslında Ankaraspor’un bir dönem oldukça iyi yaptığı şeyleri artık o kadar da iyi yapamadığını net bir şekilde kanıtlıyor. 

Başkent temsilcisi adına gelecek sezonun nasıl geçeceğini tahmin edebilmek hiç mümkün değil. Bu durum rakiplerin karşısına çıkarken kimi zaman avantaj sağlayabilir ancak taraftarlar da sezon beklentisini nereye yerleştireceklerini daha iyi tahlil edebilmek adına kulüpten gelecek haberlere ve bu haberlerin niteliklerine bakıyorlar.

Özer Bekliyor

Ankaraspor’un Türk futboluna sunduğu sayısız oyuncudan sadece birisi olan Özer Hurmacı, uzun bir süredir düşüşte olan kariyerini sonlandırdığını Mart ayının son günlerinde açıkladı. 35 yaşındaki oyuncu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla birlikte profesyonel futbolculuk kariyerinden emekli olduğunu açıklarken, Ankaraspor ve formasını giydiği diğer kulüplere teşekkür etmeyi de unutmamıştı. Bununla birlikte Ankara temsilcisi gibi özellikle teşekkür ettiği kulüplerden biri olan Bursaspor’dan teklif aldığı iddia edilen yetenekli oyuncu, yeşil sahalara dönmek için gün saymaya devam ediyor. 

Bursasporlu yöneticiler de durumu teyit ettiler ve oyuncunun yakın zamanda kampa katılmasının olası olduğunu ifade ettiler. Bununla birlikte bu durumun ne zaman gerçekleşeceğini şu an kestirmek zor.