Ankaraspor Kepenk Kapattı

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta vasat bir performans gösteren Ankaraspor adına sezonun son düzlüğü de geneli gibi vasat geçti ve takım son maçında da fark yaratmayı başaramadı. İlker Püren’in takımı ligin 38’inci ve son haftasında kendi sahasında konuk ettiği 1461 Trabzon karşısında oynadığı futbolla hayal kırıklığı yaratırken sezonun son maçı olması da oyuna etki etti. Bununla birlikte 1461 Trabzon da fark yaratamadı ve maç başladığı gibi sona erdi.

Ne Yakar Ne Söndürür

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta gösterdiği performansla başta Ankaralı futbolseverler olmak üzere ligi takip eden herkeste hayal kırıklığı yaratan Ankaraspor, ligin son maçında da kendisinden beklenenlerin çok altında kalan bir performans sergiledi.

Etimesgut Belediyespor karşısında aldığı galibiyetle birlikte moral bulan Ankara temsilcisi, bu maçtan sonra ligin en iyi takımlarından biri olan 1461 Trabzon’u konuk edeceği maça hazırlanmıştı. 7 Mayıs tarihinde oynanan sezonun son maçında Trabzon temsilcisini kendi sahasında konuk eden Mavi Beyazlı takım sahadan 0-0’lık beraberlikle ayrılmaya da razı oldu.

Maçta gerçekten kafa olarak tatile çıkmış olduğunu gösteren bir performans ortaya koyan Ankaraspor, hiç fark yaratabilecek bir görüntü içerisinde değildi. İki takım adına da deyim yerindeyse formalite maçı olarak oynanan müsabakanın başladığı gibi sona ermesi de bu bağlamda kimse hiç ama hiç sürpriz olmadı.

Vasatın Tahakkümü

Öte yandan bu maçtan alınan 1 puanla birlikte Ankaraspor puanını 55’e yükseltti ve sezonu da 9’uncu sırada kapattı. 1461 Trabzonspor ise birkaç hafta önce şampiyonluğu garantileyen Sakaryaspor’un 10 puan gerisinde 74 puanla 2’inci olmayı başardı.

Trabzon temsilcisi normal sezonun tamamlanmasıyla birlikte artık Play-Off heyecanı yaşayacak ve bir üst lige yükselmeyi hedefleyecek. Ankaraspor’da ise belirlenmesi gereken pek çok detay var.

Takım gelecek sezona da İlker Püren yönetiminde mi başlayacak yoksa bir başka teknik adama mı kadro emanet edilecek ilk olarak bu konunun belirlenmesi gerekiyor. Püren kendi kurduğu kadroyla mücadele etmemiş olsa da bu takımın hakkının çok daha iyi bir sıralama olduğunu belirtmek de yanlış olmaz.

Ancak Ankara temsilcisini bu noktaya getiren faktörlerin de net bir şekilde tahlil edilmesi gerekiyor. Mavi Beyazlı ekip neden bu kadar büyük bir hayal kırıklığı yaşadı ve Van Spor FK, Çorum FK gibi takımların daha da gerisinde kaldı bu soruların sorgulanması ve kendi kendiliğinden cevaplanması şart.

Zira Ankaralı taraftarların desteklediği kulüplerden biri olan Ankaraspor da bir dönem gösterdiği başarılara dönebilecek bir kültür yakalamak istiyor. Gerekirse uzun vadeli bir planlama yapılarak takımın bu durumdan kurtulması kesinlikle önemli.

Ankara temsilcisi bu sezonun tamamını vasatın tahakkümü altında geçirdi ve bu bağlamda taraftarlarında ciddi bir hayal kırıklığı yarattı. Bakalım gelecek sezon nasıl geçecek?