Ankaraspor’da Formayı Unutanlar

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup mücadelesinde belirli bir eşiği aşmak konusunda oldukça zorluk çeken Ankaraspor’da hayal kırıklığı yaratan durumlardan bir tanesi de takımın geniş bir kadroya sahip olmasına rağmen bir türlü alternatiflerden fayda alamıyor olması. Çok alternatifli bir kadro kurulmasına ve her bölgede birçok farklı oyuncu kurulmasına rağmen Ankaraspor’da sezon içerisinde süresi ciddi derecede azalan oyuncular göze çarpıyor.

Formayı Kaptıran

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta belirli ölçüde hayal kırıklığı yaratan bir Ankaraspor var ve takımın son haftalarda iyi sonuçlar alıyor olmasına rağmen bu durumu daha iyiye getirebildiğini söylemek pek de kolay değil.

Kulübün ligin en geniş ve alternatifli kadrolarından birine sahip olmasına rağmen bu sıkıntıları yaşıyor olması pek tesadüf değil. Zira bu seviyelerde tüm oyuncuları aynı anda hazır tutmak da, teknik direktör konusunda istikrarı sağlamak da her zaman beklenildiği kadar kolay olamayabiliyor.

Örneğin sezon başında Altay’dan transfer edilen Kadir Yazıcı, sezonun belirli bir kısmında takımın en önemli parçalarından biriydi. İlk haftalarda formayı düzenli giyemeyen 24 yaşındaki sol bek 9’uncu hafta itibariyle sırtına geçirdiği formayı uzun bir süre sırtından çıkarmadı.

Bununla birlikte 22’inci haftada ligin en kötü ekibi olan Niğde Anadolu karşısında alınan beraberlik kadroda bazı müdahaleleri gerektirdi ve bu müdahalelerden birisi de Kadir Yazıcı üzerinde oldu. 23’üncü hafta itibariyle yedek kulübesine çekilen 24 yaşındaki oyuncu, yaklaşık 2 ay boyunca kulübeden hiç çıkamadı.

Son olarak normal şartlarda 22’inci haftada oynanması gereken ancak 29’uncu ve 30’uncu haftaların arasına ertelenen Adıyaman FK maçında formayı sırtına geçirerek takıma geri dönen Yazıcı, maçta 90 dakika süre giydi ancak sarı kart cezalısı duruma düşerek bir kez daha hayal kırıklığı yarattı.

30’uncu haftada Sivas Belediyespor’a mağlup olan Ankaraspor‘un Kadir’e sezon sonuna kadar ne miktarda görev vereceği artık iyiden iyiye tartışmalı.

Beğenilmeyen

Listenin 2 numarasında dikkat çeken isim ise kiralık olarak takıma katılan ancak 6 aylık performansında Ankara ekibini hiç ama hiç tatmin edemeyen kaleci Ömer Kahveci.

Sezon başında takıma tecrübe katması ve liderlik etmesi adına kiralanan 30 yaşındaki file bekçisi, ilk 5 hafta görevini yaptı ancak 6’ıncı haftada oynanan Ergene Velimeşe maçında direkt olarak kırmızı kart gördü.

Sakaryaspor ile oynanan maçta cezalı olduğu için forma giyemeyen Kahveci, 8’inci haftada oynanan Turgutluspor maçında tekrar göreve döndü. Ancak belki de takımdaki sonunu getiren durum tekrar yaşandı ve tecrübeli eldiven yine direkt olarak kırmızı kart görerek takımını eksik bıraktı.

Bu maçtan sonra cezasını tamamlasa da forma için beklemek zorunda kalan Ömer Kahveci, Bayburt İl Özel İdare ve Sarıyer karşısında oynanan maçlarda forma giydikten sonra yine yedek kulübesine mahkûm oldu.

Devrenin bitiminden önce oynanan 3 maçta kadroya dahi alınmayan tecrübeli eldiven, kötü performansı nedeniyle asıl takımı Manisa FK’ya geri gönderildi. Kahveci takıma döndüğünden bu yana sadece 1 maça çıkabildi.