Ankaraspor Üstündekiler Kaybetti Altındakiler Kazandı

TFF 2. Lig Kırmız Grup’ta uzun lig maratonunun bitmesine artık haftalar kaldı. Ankaraspor bu haftalarda rakiplerini geçip üst sıralara tırmanmak istiyor.

Teknik direktör İlker Püren yönetimindeki Başkent temsilcimiz mavi beyazlı Ankaraspor, TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta 2021 – 2022 Sezonu’nu arzu ettiği gibi geçiremedi.

Ligin orta sıralarında takılı kalan ekibimiz, 34 haftalık periyot geride kalırken kelimenin tam manasıyla ortalama bir performans sergiledi.

Ankaraspor Buraya Nasıl Geldi

TFF 2. Lig Kırmızı Grup 2021 – 2022 Sezonu’nda şu ana kadar 34 karşılaşmada rakipleriyle puan mücadelesi veren Ankaraspor, bu süreçte 12 galibiyet alıp 22 maçta puan kaybetti. Bu puan kayıplarının 11 tanesi beraberlikle gelirken, 11 tanesi ise ne yazık ki mağlubiyetle geldi.

Bu sürecin sonunda hanesine 47 puan yazdırabilen Başkent temsilcimiz, TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta liderliğini farklı bir şekilde sürdüren Sakaryaspor’un tam 28 puan gerisine düştü. Altıncı sırada bulunan Van Büyükşehir Belediyespor’un da 59 puanı olduğu düşünülürse, takım play off yarışından da hayli uzakta.

Ligin bitimine 4 haftalık süre kaldığı düşünüldüğünde bu farkın kapanma ihtimali kalmadı. Zira teknik direktör İlker Püren ve öğrencileri, TFF 2. Lig Kırmızı Grup 34’üncü hafta mücadelesinde Bodrumspor’a 2 – 0 mağlup oldu ve kalan son umudu da böylece yitirdi.

Peki 34’üncü haftada puan sıralamasında Başkent temsilcimizin altındaki ve üstündeki takımlar neler yaptılar? Yazımızın devamında bu sonuçlara yakından göz atacağız.

Üstte Kayıplar Altta Kazançlar Var

TFF 2. Lig Kırmızı Grup puan tablosunun ortalarında yer alan Ankaraspor, artık ligde bir iddiası kalmamış olsa da adına yakışır derece bir mücadele verip en azından üst sırala yakın bitirmek istiyor.

Bu noktada kalan 4 maçın bir nevi prestije dönüştüğünü söylemek yanlış olmaz. Ancak bu prestiji isteyen tek ekip de elbette teknik direktör İlker Püren’in öğrencileri değil. Tıpkı mavi beyazlı ekibimiz gibi orta sıra takımları da aynı prestijin peşinde.

TFF 2. Lig Kırmızı Grup puan tablosunda 11’inci olan Ankaraspor’un iki üst basamağında 49 puanlı rakiplerimiz Somaspor ve İnegölspor yer alıyor. Alt basamaklarda ise bize en yakın takımlar Etimesgutspor, Sarıyer ve Serikspor olarak göze çarpıyor.

TFF 2. Lig Kırmızı Grup 34’üncü hafta mücadelelerinde Somaspor ve İnegölspor, yaptıkları maçlardan tıpkı bizim gibi mağlup ayrıldılar.

Somaspor, Vanspor FK deplasmanından 1 – 0’lık mağlubiyetle evine döndü. İnegölspor ise çok farklı bir mağlubiyet aldı. İstanbul’da Sarıyer’in konuğu olan İnegölspor, rakibinden tam 5 gol yedi ve sahadan 5 – 1’lik skorla ayrıldı. İnegölspor taraftarları özellikle sosyal medyadan takımlarını protesto ettiler.

Alt sıralarımızdaki takımlar ise haftayı karlı kapattılar. Her ne kadar Etimesgutspor beraberlik almış gibi gözükse de bu beraberliğin Sakaryaspor’a karşı olması onlar için bir kazançtı.

Diğer yandan Sarıyer takımı, yukarıda değindiğimiz üzere İnegölspor karşısında gol şov yaptı. Serikspor ise Diyerbekirspor’u mağlup ederek sıralamada onların üstüne çıkmayı başardı.