Ankaraspor Deplasmanlarda Büyük Sıkıntıda

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadelesini sürdüren teknik direktör İlker Püren yönetimindeki Başkent temsilcimiz Ankaraspor, deplasmanlarda sıkıntı yaşıyor.

Teknik direktör İlker Püren’in öğrencileri bu yıl TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta ortalama bir performans sergiliyorlar. Şu ana kadar TFF 2. Lig Kırmızı Grup 2021 – 2022 Sezonu’nda 34 maça çıkan Başkent temsilcimiz Ankaraspor, bu maçlarda çok dengeli bir performans sergileyerek play off yarışından bir hayli uzakta kaldı.

Takımımız 2021 – 2022 Sezonu’nda şu ana kadar çıktığı 34 karşılaşmada 12 galibiyet 11 beraberlik ve 11 mağlubiyet aldı. Bunun sonucunda ortalama olarak 1,38 puan ortalaması tutturan ve %35 galibiyet oranı yakalayan Ankaraspor, TFF 2. Lig Kırmızı Grup puan tablosunda 11’inci basamağa oturdu. Topladığı 47 puanla bu basamakta olan takımımız, Spor Toto 1. Lig yolunda play off oynamak için potada sıralanan takımların bir hayli gerisinde kaldı.

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta ligin bitimine 4 hafta kalmışken zirvede 75 puan toplamış olan yeşil siyahlı ekip Sakaryaspor bulunuyor.

Sakaryaspor’u geçtiğimiz hafta oynanan maçta teknik direktör İlker Püren ve öğrencilerini 2 – 0 ile geçen ve puanını 67’ye yükselten Bodrumspor ile aynı puandaki 1461 Trabzonspor takımları takip ediyor.

Dördüncü sıradaki Sivas Belediyespor’un 60 ve beşincilikle altıncılığı paylaşa Afjet Afyonspor ile Van Büyükşehir Belediyespor’un ise 59’ar puanları bulunuyor.

Bu tablonun da gösterdiği üzere Ankaraspor takımımız play off potasının en az 12 puan gerisinde kalmış durumda.

Ankaraspor İçin Deplasman Sıkıntısı

Teknik direktör İlker Püren yönetimindeki Ankaraspor, bu sezon en büyük kaybı deplasman maçlarında yaşadı.

Takımımız şu ana kadar TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta 17 maça çıktı. Bu 17 maçta alınan toplam sonuçlara bakıldığında ortada bariz bir başarısızlık olduğu gözüküyor.

Bu 17 maçta takımımızın aldığı sonuçlar 1,06 puan ortalamasına ulaşıldığını gösteriyor. Bu da teknik direktör İlker Püren yönetimindeki takımımızın 18 puan aldığını ifade ediyor.

Ankaraspor bu 17 maçta hanesine yazdırdığı 5 galibiyet ve 3 beraberlikle 18 puanı toplamayı başardı. Öte yandan geri kalan 9 karşılaşmada ise ne yazık ki rakiplere tam 27 puan bırakıldı.

Bu da Başkent temsilcimizin TFF 2. Lig Kırmızı Grup yükselme yarışında geride kalmasının birincil nedeni olarak gözüküyor. Zira Ankaraspor’un evindeki maçlardaki mağlubiyet sayısı sadece 2.

Ankaraspor Deplasman Sıralamasında Kaçını Sırada

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta sadece deplasman maçlarında alınan sonuçlara bakıldığında belirli bir puan sıralaması oluştu. Bu sıralamaya göre Ankara temsilcimiz kendisine 9’uncu sırada yer buldu.

Bu noktada da liderliği 30 puanla Sakaryaspor yürütürken onlarla aynı puan sayısında olan Bodrumspor dikkat çekiyor.

Takımımız bu sıralamada da 18 puanla play off yarışının dışında duruyor.

Bu sıralamada yükselmek için teknik direktör İlker Püren ve öğrencilerinin önünde yalnızca 2 maç kaldı. O maçlar da 24 Nisan 2022’deki Somaspor ve 1 Mayıs 2022’de Etimesgut Belediyespor maçları.

Bakalım takımımız iki deplasmandan 6 puan çıkarabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz…